birgün

9° AÇIK

Akşener'den asgari ücret açıklaması: Demek ki muhalefete kulak vermek herkesin işine yarıyormuş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 4253 lira olarak belirlenen 2022 yılı asgari ücreti hakkında, "Biz asgari ücret ile ilgili olarak 4 bin lira artı 500 lira işverene kaynak desteği önermiştik. Demek ki muhalefete kulak vermek herkesin işine yarıyormuş" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 16.12.2021 18:51
Akşener'den asgari ücret açıklaması: Demek ki muhalefete kulak vermek herkesin işine yarıyormuş
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kilis'te basın açıklaması yaparak 2022 yılı asgari ücreti değerlendirdi.

"Biz asgari ücret ile ilgili olarak 4 bin lira artı 500 lira işverene kaynak desteği önermiştik" diyen Akşener, "Bugün 4250 lira asgari ücret açıklandı. 450 lira da destek açıklandı. Demek ki muhalefete kulak vermek herkesin işine yarıyormuş" yorumunda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin kardeşinin Merkez Bankası'nın faiz kararını bir gün önceden bilmesinin sorulması üzerine Akşener, "Bunun adı içerden bilgidir, kanunsuzdur, suçtur" ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Emekliler kan ağlıyor. Bin 600 lira emekli maaşı alan vatandaşlarımız var. Uzun bir zamandır emekli maaşlarının tümünün en az asgari ücrete denk olması gerektiğini ifade ettik.

Biz asgari ücret ile ilgili olarak 4 bin lira artı 500 lira işverene kaynak desteği önermiştik. Bugün 4250 lira asgari ücret açıklandı. 450 lira da destek açıklandı. Demek ki muhalefete kulak vermek herkesin işine yarıyormuş. İYİ Parti olarak iktidar ve muhalefet tanımını şöyle yapıyoruz. Seçim olur seçmenler oy kullanır. O oyların sonucunda sandıklar açılır bir siyasi parti ya da birkaç siyasi parti iktidar olur. Seçmen iktidara sen bizi yöneteceksin, hizmet edeceksin der. Muhalefete de sen de bizim avukatımız olacaksın der.

(Nureddin Nebati'nin kardeşinin açıklaması) Insider Trading, içeriden bilgi alıp para vurmak…Aslında yapılan iş bir suç. Dün o açıklama yapıldığında dolar 15'in altındaydı. Şu an 15,60. Dün o açıklamadan evvel dolar alıp bugün satan ne kadar kazandı? Bunun adı içerden bilgidir, kanunsuzdur, suçtur…Bu konuda ben harekete geçerler mi bilmem ama savcıların bunu duymasını beklerim. Onlar duymazsa Sayın Erdoğan'ın duymasını beklerim tek adam olduğu için. Kim yönetiyor sorusuna gelince; her şeyin yöneticisi bir kişi Türkiye'de o da Sayın Erdoğan. Partili hükümet sistemi böyle bir şey. Onun için yazlık ve kışlık, mevsimlik Merkez Bankası Başkanları var ülkede. Şimdi anlaşılıyor ki birden fazla da Nebati'miz var.

İnandığımız şeyleri seçmenin dikkatine sunmaya gayret ettik. Esnaflar Türkiye’de ekonominin bel kemiğidir. Esnafın sesi uzun süredir duyulmadığı için esnaf üzerinden hem çiftçiyi hem de üreticiyi dinleme fırsatı bulduk. AKP yöneticileri her ne kadar bu ülkede aç insan yok dese de kadınlarımız kulağıma 15 gündür yemek pişirmedim dedi. Siftah yapmamış esnaf sayısı her geçen gün artıyor. İşsiz genç sayısını izah etmek mümkün değil. Kayırmacılığın geldiği nokta hat safhada. Kayırmanın olduğu sistemde tüm vatandaşlarımız ağlıyor."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol