birgün

24° AÇIK

Akşener'den Avusturya Başbakanı Kurz'a: Size 3 milyar avro verelim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un; “İnsanlar kaçmak zorunda kalırlarsa, bence komşu ülkeler, Türkiye veya Afganistan’ın güvenli bölgeleri daha doğru” açıklamasına tepki gösterdi. Akşener, “Biz size 3 milyar avro verelim arkadaş, sen bizdekilerin tamamını al" dedi.

GÜNCEL 27.07.2021 18:39
Akşener'den Avusturya Başbakanı Kurz'a: Size 3 milyar avro verelim
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bitlis'te esnafı ziyaret etti.

Ziyareti sırasında toplanan kalabalığa seslenen Akşener, Avusturya Başbakanı Kurz'un, “İnsanlar kaçmak zorunda kalırlarsa, bence komşu ülkeler, Türkiye veya Afganistan’ın güvenli bölgeleri daha doğru” açıklamasını değerlendirdi.

Akşener, şunları söyledi:

"Bu Avurturya Başbakanı densiz adam demiş ki; ‘bütün göçler, Afganlar Türkiye'de kalsın. Biz de para verelim.’ Ben buradan huzurunuzda hem de Bitlislilerin huzurunda, Avusturya Başbakanı olan arkadaşa diyorum ki; biz size 3 milyar avro verelim arkadaş, sen bizdekilerin tamamını al. Ağanın eli tutulmazmış."

KURZ NE SÖYLEMİŞTİ?

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Afgan mülteciler açısından Almanya, Avusturya ya da İsveç’tense Türkiye’nin sığınmak için daha doğru yer olduğunu söylemişti.

Kurz, sığınmacıları geldikleri ülkelere geri gönderme imkanı bulunmuyorsa AB üyesi olmayan ülkelere iade etme imkanının yaratılması gerektiğini de belirtmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol