birgün

25° AÇIK

Akşener'den Erdoğan'ın sözlerine tepki: Bu aziz millet, velinimettir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aksaray ziyareti sırasında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'terörist' sözlerine tepki gösterdi. Akşener, "Siyasetçi için müşteri kimdir? Seçmendir. Seçmeni velinimettir. Velinimetine, 'terörist' diyebilir mi? 'Nankör' diyebilir mi? Diyemez. Dolayısıyla ‘şükürsüz’ diyebilir mi? Diyemez" ifadelerini kullandı.

SİYASET 12.08.2022 14:51
Akşener'den Erdoğan'ın sözlerine tepki: Bu aziz millet, velinimettir
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaret için Aksaray'a gitti.

Gündemine; son olarak 6'lı masayı "Ortak noktaları, terör örgütünün savunucuları olmaları" sözleriyle hedef alan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı alan Akşener, "Siyasetçi için müşteri kimdir? Seçmendir. Seçmeni velinimettir. Velinimetine, 'terörist' diyebilir mi? 'Nankör' diyebilir mi? Diyemez. Dolayısıyla ‘şükürsüz’ diyebilir mi? Diyemez. Su görününce teyemmüm bozulduğuna göre demek ki yapmamız gereken şu; bu aziz millet, velinimettir. Seçmen velinimettir" şeklinde konuştu.

Akşener, emekli maaşlarına ilişkin de açıklama yaptı. Yapılan zammı düşük bulduğunu ifade eden Akşener, ''Ey emekliler, söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler. 1500 lira emekli maaşı alanlar vardı. Sizden öğrendim. Anlata anlata bir noktaya geldi ama bizim dediğimiz şuydu; en düşük emekli maaşı, asgari ücret kadar olmalıdır" dedi.

Akşener, çiftçinin elektrik faturasının yüksek olduğunu da belirterek, ''İç Anadolu Bölgesi'nde hepinizin derdi suyun kaybolması, elektrik pompasıyla su çıkarılması, sulamanın böyle yapılması. 113 bin liralık elektrik faturası gördüm. 60 bin liralık fatura gördüm. 52 bin liralık fatura gördüm. Yahu bunu ödeyen bir çiftçinin, 3 ayda 180 bin lira ödemek zorunda kalan bir çiftçinin malından elinde ne kadar para kalabilir? Bunun içine bir de koyun mazotu, koyun ilacı, koyun gübreyi. Geriye ne kalır?" ifadelerini kullandı.

'SİYASETÇİNİN GÖREVİ ÇÖZÜMLER ÜZERİNDEN REKABET ETMEKTİR'

Siyasetçilerin birbirlerine laf çarptırdığını belirten Akşener, "Acım var. Çok uzun zamandır sizin dertlerinizin konuşulmadığı, buna karşılık 'şuculuk’, 'buculuk’ üzerinden sürekli siyasetçilerin birbirine laf çarptırdığı ama sizin derdiniz konuşulmadığı için de her birinizin ayrı ayrı çırak çıktığı bir sistem var bu ülkede. Dolayısıyla onu değiştirmenin yolu bu. Mesela çarık- kundura- çanta dükkanı var karşımda. O dükkanın sahibinin, işletmecisinin müşterisi velinimettir. Doğru mu? Doğru. Dolayısıyla siyasetçi için müşteri kimdir? Seçmendir. Seçmeni velinimettir. Velinimetine, 'terörist' diyebilir mi? 'Nankör' diyebilir mi? Diyemez. Dolayısıyla ‘şükürsüz’ diyebilir mi? Diyemez. Su görününce teyemmüm bozulduğuna göre demek ki yapmamız gereken şu; bu aziz millet, velinimettir. Seçmen velinimettir. Siyasetçinin görevi; ister iktidar ister muhalefet, sizin dertlerinizi dinleyip çözüm üretip o çözümler üzerinden rekabet etmektir'' diye konuştu.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol