birgün

9° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 27.02.2021 18:30

Akşener’den MEB’in 'yüz yüze sınav' açıklamasına tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MEB’in yüz yüze eğitim konusunda yaptığı açıklamayı eleştirerek, “Sınavlar için bir ‘var’ bir ‘yok’ demek tutarsızlık ve ciddiyetsizliktir” dedi.

Akşener’den MEB’in 'yüz yüze sınav' açıklamasına tepki

İYİ Parti lideri Meral Akşener, yüz yüze eğitim konusunda açıklamada bulundu.

Akşener, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) “1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır” açıklamasını sosyal medya üzerinden eleştirdi.

Gelişmiş hiçbir ülkenin pandemi şartlarında öğrencisini riske atıp yüz yüze sınav yapmadığını aktaran Akşener, şu ifadeleri kullandı:

“Eğitim ciddiyetle yürütülmesi gerekirken; Sınavlar için bir ‘var’ bir ‘yok’ demek tutarsızlık ve ciddiyetsizliktir. Gençlerimizin sağlığını ve geleceğini riske atmayın…”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol