birgün

6° AZ BULUTLU

SİYASET 28.10.2020 17:58

Akşener'den MHP'nin 'askıda ekmek' uygulamasına tepki gösteren Erdoğan'a: Küçük ortağının haberi var mı?

MHP'nin 'askıda ekmek' uygulamasına tepki gösteren AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt veren İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Peki, "Askıda Ekmek Kampanyası" başlatan küçük ortağının, bundan haberi var mı Sayın Recep Tayyip Erdoğan?" dedi.

Akşener'den MHP'nin 'askıda ekmek' uygulamasına tepki gösteren Erdoğan'a: Küçük ortağının haberi var mı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP'nin 'askıda ekmek' uygulamasına gösterdiği tepkiyle ilgili açıklama yaptı.

Partisinin Grup Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP'nin 'askıda ekmek' uygulamasına tepki gösterdi. Erdoğan, “Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye’de var mı? İnanıyor musunuz buna? Dünyada en iyi noktada olan bir ülkeyiz” dedi.

Erdoğan, şunları söyledi: “Büyüme oranına bakıyorsun şu anda dünyada en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF’nin, OECD’nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyorlar."

Akşener, Erdoğan'ın açıklamalarına sosyal medya hesabı Twitter'dan yanıt verdi. Akşener, paylaşımında şunları söyledi: "Peki, "Askıda Ekmek Kampanyası" başlatan küçük ortağının, bundan haberi var mı Sayın Recep Tayyip Erdoğan?"

aksener-den-mhp-nin-askida-ekmek-uygulamasina-tepki-gosteren-erdogan-a-kucuk-ortaginin-haberi-var-mi-798324-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol