birgün

20° AÇIK

Akşener’den partisine 'milletvekili adayı' talimatı

Siyasi partilerin seçim startı verdiği dönemde il başkanlarına seçimlere ilişkin talimat veren İYİ Parti Lideri Meral Akşener, milletvekili adayı olmak isteyen isimlere ilişkin sürecin doğru yönetilmesi talimatı verdi. Akşener, "Milletin karşısına millette karşılığı olan adaylarla çıkılmalı" dedi.

SİYASET 23.06.2022 11:08
Akşener’den partisine 'milletvekili adayı' talimatı Fotoğraf: Depophotos
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, teşkilata, milletvekilliği adaylığı konusunda çok istekli kişiler olabileceği ve bu alanın doğru yönetilmesi gerektiği uyarısında bulunarak, "millette karşılığı olan, tecrübeli isimlere yönelin" talimatı verdi.

Edinilen bilgiye göre Akşener, partisinin 10 saat süren il başkanları toplantısında, teşkilatın çalışmalarına ilişkin bilgi aldı, sahadaki izlenimlerini aktardı.

‘ADAYLIK SÜRECİ DOĞRU YÖNETİLMELİ’

Akşener'in teşkilata, siyasetin "sabır işi" olduğunu belirttiği toplantıda, milletvekilliği adaylığı konusunda çok istekli kişiler olabileceği ve bu alanın doğru yönetilmesi gerektiğiyle ilgili talimat verdiği öğrenildi.

Genel seçimlerde, "milletin karşısına millette karşılığı olan adaylarla çıkılması" gerektiğini ifade eden Meral Akşener, bu çerçevede teşkilattan "kamuoyunda bilinen, bölgesinde sayılan, sevilen, tecrübeli" isimler konusunda hassasiyet göstermelerini istedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ayrıca il başkanlarından, yurttaşlarla sık sık bir araya gelerek, onların sorunlarını dinlemelerini de talep etti.

Akşener teşkilattan, partinin oy oranı ile Meclis'teki sandalye sayısının artırılmasına odaklanılmasını istedi.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol