birgün

16° AÇIK

Akşener'den saldırıya uğrayan partililere ziyaret: Korkaklar ben buradayım buyurun!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde, partisinin dün saldırıya uğrayan tanıtım karavanını ziyaret etti. Akşener, "Arkadaşlarıma saldıranlara sesleniyorum. Ben buradayım, buradayım buyurun. Namertler buyurun, ben buradayım buyurun. Korkarlar buyurun. İki kişiye 25 kişi saldırılmaz buyurun. Halep oradaysa arşın burada. Bu harami düzen elbette yıkılacak” dedi.

SİYASET 18.08.2022 15:25
Akşener'den saldırıya uğrayan partililere ziyaret: Korkaklar ben buradayım buyurun! Fotoğraf: ANKA
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı, Esenyurt'ta 25 kişilik bir grubun saldırdığı ve iki kişinin yaralandığı parti karavanını ziyaret etti.

Akşener’e İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve İYİ Parti milletvekilleri eşlik etti.

"SALDIRIYI LANETLEMEK ÜZERE BURADAYIZ"

Akşener, şunları söyledi:

"Bugün burada; hem partimizin programını, ilkelerini anlatmak üzere hem de partimize üye kazandırmak üzere bu karavanda görev yapan arkadaşlarımıza, iki arkadaşlarımıza; 25 kereste gibi adamın saldırması sonunda oluşan o çirkin, namert, şerefsiz, korkak saldırıyı lanetlemek üzere buradayız. İşte saldırıya uğrayan arkadaşımız burada.

İYİ Parti’nin genel başkanının evine bile saldırmıştır bu ülkede. Biliyorum ki bu arkadaşlarımızın uğradıkları saldırının faillerinin isimleri belli. Hepsi de bir siyasi partinin yöneticisi konumunda. Ama biliyoruz ki bugünün Türkiye’sinde, bugünün yargısında, bugünün hukukunda; kesinlikle hiçbiri herhangi bir takibata uğramayacaktır, herhangi bir hukuki ceza almayacaktır. Dolayısıyla bugünün dünyası böyle bir şey.

"HEPSİNİ EMEKLİ EDECEĞİZ"

Şimdi arkadaşlarıma saldıranlara sesleniyorum. Ben buradayım buradayım buyurun. Namertler buyurun, ben buradayım buyurun, korkarlar buyurun, iki kişiye 25 kişi saldırılmaz buyurun. Bu ülke uçurumun kenarındaydı dibine sürüklediniz. Bugünkü bu partili Cumhurbaşkanlığı denilen bu ucube sistemin getirdiği sonuç yapanın yanına kar kaldığı, haklının hiçbir hakkının korunmadığı bir düzen. Bu bir harami düzendir. Ant olsun, şart olsun ki bu harami düzeni milletimizin helal oylarıyla, demokrasiyle sandıkta; hepsini emekli edip attaya göndereceğiz inşallah. Milletimizle birlikte bu harami düzeni ortadan kaldıracağız. 5 maaş, 10 maaş alan danışmanların karşısında iki büklüm olanlar, ‘emret ağabey’ diyenler kulla hakkı yiyenlerin karşısında iki büklüm olanlar bu harami düzen devam etmeyecek.

“BU HARAMİ DÜZEN ELBETTE YIKILACAK”

Her şeyden önce milletimizin haksızlık karşısında eğilip bükülmeyen o iradesine dokunur. Halep oradaysa arşın burada. Yalnız insanlara, az kişiye, 2 kişiye 25 kişinin saldırdığı bir Türkiye’ye ben ne söyleyeyim ki; hadi bakalım haramiler buradayım burada, buyurun. Ama bu harami düzen elbette yıkılacak. Göreceğiz o zaman bugünün kabadayılarının yarın nasıl korkak olduklarını ama biz hukuktan, adaletten, yargı bağımsızlığından, hukukun işlemesinden, demokrasiden asla ayrılmayacağız.”

NE OLMUŞTU?

Esenyurt’ta, aralarında bölgede esnaf ziyareti yapan MHP'lilerin de olduğu 20-25 kişilik bir grubun, İYİ Parti karavanına saldırdığı bildirilmişti. Saldrıda, Esenyurt İlçesi Bölge Teşkilat Başkanı Uğur Ayrım ve Kıraç Osmangazi Mahalle Başkanı Oktay Erol yaralanmıştı. Yaralananlardan biri ayakta tedavi edilirken, diğeri ise hastaneye kaldırılmıştı.

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol