birgün

26° AÇIK

SİYASET 16.05.2021 23:05

Akşener'den 'selpak siyaseti' videosu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Selpak siyaseti anlayışıyla; Değerlerin içini boşaltan, Kurumları istikrarsız hâle getiren, Devlet yönetimine olan güveni yerle yeksan eden Ak Parti iktidarının, Milletimizin umutlarını, memleketimizin kaynaklarını kullanıp atmasına izin vermeyeceğiz..." diyerek sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Akşener'den 'selpak siyaseti' videosu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP iktidarında yapılmış olan atama ve görevden alma gibi bazı kararları "Selpak Siyaseti" olarak adlandırdığı bir videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Akşenerin paylaştığı videoda şunlar denildi:

"Ak Parti’nin katkılarıyla… Değerleri, kurumları ve insanları kullanıp atan siyaset “Selpak Siyaseti”

Kendi elleriyle imzaladığı İstanbul Sözleşmesi’ni; bir grup azınlığı tatmin etmek için yine kendi elleriyle fesheden siyaset

Seçim propagandasının temeline oturttuğu Rabia’yı; iktidarın ‘bi tık’ devamı için öksüz bırakan siyaset

Uçan ekonomi masallarının kahramanı olan damadını; batan ekonomi gerçekleriyle yüzleşince paketleyen siyaset

‘İstikrar ve güven’ garantisiyle atadığı bürokratlarını; kendi başarısızlığını gizlemek için çöp öğütür gibi harcayan siyaset

‘Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız’ diyerek göreve gelip, efendilik taslayamadığı her olayda, kendi milletini terörist ilan eden siyaset"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol