birgün

2° KAPALI

Akşener'e çiçek verdiği için sürgün edilen öğretmen: Müfettiş, 'Çiçeği diğer tarafa verecektin' dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Giresun Bulancık ziyareti esnasında çiçek verdiği için maaşı kesilerek sürgün edilen öğretmen Mustafa Dizdar, müfettişin kendisine "Konjonktür böyle, çiçeği buraya değil diğer tarafa verecektin" dediğini söyledi. Dizdar, "Bunu bir devlet memuru söylüyor” ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 26.11.2022 17:52
Akşener'e çiçek verdiği için sürgün edilen öğretmen: Müfettiş, 'Çiçeği diğer tarafa verecektin' dedi Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e 20 Temmuz’daki Giresun’un Bulancak ilçesi ziyareti esnasında çiçek verdiği için maaşı kesilen ve başka bir okula sürgün edilen Giresun Piraziz Meslek Lisesi muhasebe öğretmeni Mustafa Dizdar, müfettiş ile aralarında geçen diyaloğu aktardı.

Müfettişin kendisine 'konjonktür böyle, çiçeği buraya değil diğer tarafa verecektin' dediğini söyleyen Dizdar, “Yukarıdakilerin benim çiçeği kime verdiğimle bile ilgilendiklerini düşünmüyorum ama aşağıdakilerin koltuk koruma sıkıntıları var ve doğru işi böyle yaptıklarını düşünüyorlar” dedi.

Radyo Sputnik'ten Atilla Güner'e yaşadıklarını anlatan öğretmen Mustafa Dizdar, “Müfettiş bey, ‘Konjonktür böyle, çiçeği buraya değil diğer tarafa verecektin’ dedi. Bunu bir devlet memuru söylüyor. Milli Eğitim’de çalışanlar da memur ve hepsi aldıkları maaş ile evlerine bakıp çocuklarını okutuyorlar. Benim maaşımın kesilmesine hepsinin gönlü razı oluyor ve böyle bir ceza olmamasına rağmen” diye konuştu.

Konuşmasında memurların siyasetçilerle kurduğu ilişkiye değinen ilişkilerine değinen Dizdar, “Memur, siyasetçiyle görüşemez, siyaset yasak ya da partiden içeri giremez.. Hepimiz sosyal alanda yaşıyoruz. Memurun ticaret yapması da yasak o zaman alışveriş de mi yapmayalım? Siyasi parti mensubu olan insanlarla oturup bir çay içemez miyiz? Fikir alışverişinde bulunamaz mıyız? Sen iktidar partisinden değilsin, ben seninle konuşamam deyip oradan uzaklaşacak mıyız? Biz devletin memuruyuz, herkesle iletişim halinde olabiliriz” ifadelerine yer verdi.

"AŞAĞIDAKİLERİN KOLTUK KORUMA SIKINTILARI VAR"

Milli Eğitim Bakanlığı’na itiraz bulunduğunu belirten Dizdar “Bakanlık kesinlikle bu cezaların iptal olacağını düşünüyor. Kademe ilerleme ve maaş kesim cezasının iptal olacağını ama görev yeri değişikliğinin Valilik inisiyatifinde olduğu için onunla ilgili yargı yoluna gitmemiz gerektiğini söylediler. Mağdur olduğumu bana cezayı verenler de biliyor. 2-3 ceza çekmemi cesaret olarak görüyorlar. Yukarıdakilerin benim çiçeği kime verdiğimle bile ilgilendiklerini düşünmüyorum ama aşağıdakilerin koltuk koruma sıkıntıları var ve doğru işi böyle yaptıklarını düşünüyorlar' sözlerine yer verdi.

Dizdar sözlerini şöyle noktaladı:

“Eğitimci olarak bu olaylara şahitlik etmek çok üzücü. Bizler çocuklara nasıl rehber olacağız? Gençlere 'iletişim kurun, birbirinizi dinleyin' diye nasıl söyleyeceğiz? Hırslarımız yüzünden birbirimizin yüzüne bakamayacak duruma geliyoruz. Herkes herkese çiçek verebilir.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol