birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

Akşener'e hakaret eden MHP'li başkana İYİ Parti'den yanıt

Aydın'da MHP Buharkent İlçe Başkanı Mustafa Çakır, sosyal medyadan yayımladığı bir mesajda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e hakaret etti. Çakır'a yanıt veren İYİ Partili Kocakaya, "MHP Buharkent İlçe Başkanı Mustafa Çakır’a, attığı bu iftirayı aynen iade ediyorum. İspatlamazsanız şerefsizsiniz” dedi.

SİYASET 26.08.2021 17:22
Akşener'e hakaret eden MHP'li başkana İYİ Parti'den yanıt
Abone Ol google-news

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Buharkent İlçe Başkanı Mustafa Çakır, sosyal medya hesabından yayımladığı bir mesajda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e hakaret etti. hakkında skandal bir ifade kullandı.

Çakır, Aydın’ın Nazilli ilçesinin İYİ Partili Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı eleştirdiği paylaşımda, Meral Akşener hakkında “FETÖ’nün metresi” ifadesini kullandı.

İYİ Partili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, MHP Kuşadası eski İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar’ı ziyaret etti. Eski MHP’li başkan Bayraktar, Özcan’ın ziyareti esnasında çekilen fotoğrafları, “Abimiz, dostumuz, güzel insan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, arkadaşlarıyla mekanımıza şeref verdiler. Var olsun” mesajıyla sosyal medya hesabından yayımladı.

“FETÖ’NÜN METRESİ”

MHP Buharkent İlçe Başkanı Çakır, Bayraktar’ın paylaşımının altında Kürşat Engin Özcan’ı eleştirdiği bir mesaj yayımladı.

Dijital Gaste'den Egehan Erkün'ün haberine göre, Çakır, “Altı yıl MHP ilçe başkanlığı yap, belediyenin avukatlığını yap, ülkücü şehit kardeşi ol, ondan sonra bütün bu öğrendiklerinle FETÖ’nün metresinin peşine takıl, davanı sat yok öyle abi dost güzel insan hain haindir bi dönemlikti o da kalmadı zaten” ifadelerini kullandığı yorumda, Nazilli Belediye Başkanı Özcan’ı eleştirirken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında ise “FETÖ’nün metresi” ithamında bulundu. Çakır’ın paylaşımı tepkilere neden oldu.

aksener-e-hakaret-eden-mhp-li-baskana-iyi-parti-den-yanit-914732-1.

İYİ PARTİ’DEN AÇIKLAMA: “UTANMAZLIKTIR, AHLAKSIZLIKTIR, ALÇAKLIKTIR”

İYİ Parti Buharkent İlçe Başkanı Serdar Kocakaya, MHP İlçe Başkanı Mustafa Çakır’ın Meral Akşener hakkında kullandığı ifadeleri kınadı.

Açıklamasında, Çakır’ın sözlerini utanmazlık, alçaklık ve ahlaksızlık olarak değerlendiren Kocakaya şunları söyledi:

“Mustafa Çakır'ın üslubü ve iddiası açıklıdır, utanmazlıktır. Bir siyasi parti temsilcisine, en ahlaksız bir insana dahi yakışmamaktadır. Bu alçaklıktır. Lanet FETÖ belasını AK Parti yıllarca beslemiş ve peşinden gitmiştir. Bugün de maalesef MHP, AK Parti’ye koltuk değneği olma vazifesini üstlenmiştir.

İYİ Parti Genel Başkanımın FETÖ terör örgütü ile en ufak bir bağlantısının olmadığı açıktır. Genel Başkanım Meral Akşener’in dediği gibi, “FETÖ bağlantımı ispatlamazsanız şerefsizsiniz”. İspatlayın, şerefsiz şerefsiz gezmeyin.

AK Parti ve minik ortağı partilerinin eridiğini, oy kaybettiğini görenler, ahlaklarını denetim altına almayanlar, öfke ve nefretten beslenenler, bu alçak üslupla abuk sabuk konuşabilmektedirler.

Genel Başkanım Meral Akşener, Genel Başkanım olmasından öte bir annedir, bir kadındır. Türk örf ve adetlerimizde anneye, kadına dil uzatılmaz, iftira atılmaz. MHP Buharkent İlçe Başkanı Mustafa Çakır’a, attığı bu iftirayı aynen iade ediyorum. İspatlamazsanız şerefsizsiniz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol