2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, bugünkü köşesinde İYİ Parti kulislerine dayandırdığı Akşener'in bir soruya verdiği yanıtı yazdı. Çölaşan, "Partisinin üst düzey bir yetkilisi dün kendisine sessizce sormuş: 'Seçimde Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip olursa parti olarak hangisine destek vereceğiz?' Yanıt muhteşem: 'Onu sonra düşünürüz'" diye yazdı.

Abone Olgoogle-news
"Akşener'e 'hangisine destek olacağız' diye sorulmuş, yanıt muhteşem"

HABER MERKEZİ

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, bugünkü köşe yazısında İYİ Parti kulislerinden aldığı bir duyumu aktardı.

Çölaşan, partinin üst düzey yetkililerinden birinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkarak Altılı Masa'dan ayrılan İYİ Parti lideri Akşener'e, seçimde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun karşı karşıya gelmesi durumunda kimi destekleyeceklerini sorduğunu aktardı.

Çölaşan Akşener'in yanıtının "Onu sonra düşünürüz" şeklinde olduğunu kaydetti.

Çölaşan yazısının ilgili bölümünde şunları kaydeti:

"Sevgili okurlarım, akıllara şöyle bir soru mutlaka gelmiştir. Meral Hanım'ın yaratıp önümüze koyduğu bu süreç acaba kime yaradı? Hiç kuşkunuz olmasın, Saray ve AKP iktidarına. Sözleri ve her şeyi ile geçmiş yıllardan beri bu ikilinin en amansız karşıtı olarak görünen hanımefendinin günün birinde teslim bayrağını böyle kolayca çekebileceği hangimizin aklına gelirdi?

Partisinin üst düzey bir yetkilisi dün kendisine sessizce sormuş: 'Seçimde Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip olursa parti olarak hangisine destek vereceğiz?'

Yanıt muhteşem: 'Onu sonra düşünürüz.'

Hanımefendi bu son kararıyla sadece kendisinin değil, partisinin de ayağına kurşun sıktı. Acaba kurşunları çıkarmayı başaracak mı!"