birgün

15° AÇIK

Akşener: Madem Dodurga büyük zafer o zaman sandığı getir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çankırı'nın Dodurga beldesindeki seçimleri AKP'nin kazanmasına ilişkin yaptığı yorumda erken seçim çağrısında bulunarak "Madem Dodurga büyük zafer o zaman sandığı getir" dedi.

SİYASET 08.07.2022 09:17
Akşener: Madem Dodurga büyük zafer o zaman sandığı getir
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çankırı'nın Dodurga beldesindeki seçimleri AKP'nin kazanmasını değerlendirdi.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek'e konuşan Akşener, Konya Şehir Hastanesi'nde öldürülen Kardiyolog Ekrem Karakaya'yı hatırlatarak "Bütün meslek grupları bu kadar acı içindeyken Erdoğan Dodurga zaferi kutluyor" dedi.

Erken seçim çağrısını yineleyen Akşener, "Madem büyük bir seçim kazandınız o zaman sandığı getir" ifadelerini kullandı.

Akşener şunları söyledi:

"Bütün meslek grupları bu kadar acı içindeyken Erdoğan Dodurga zaferi kutluyor. Cumhurbaşkanı Sarayı'na kapatıldığından bu yana bu arkadaş bir paralel evrende yaşıyor. Saray yaşamında ülke gerçeklerini göremiyor. ‘Açım' diyene ‘ne açı' diyor. Madem doktor, avukat, kadın cinayetlerini, çocukların gençlerin umutsuzluğunu, ev kadınlarının çaresizliğini, çiftçinin çilesini örtebilecek kadar büyük bir seçim kazandınız, o zaman sandığı getir.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol