birgün

5° AÇIK

MEDYA 08.11.2020 22:12

Albayrak’ın istifası, TV kanallarını ilgilendirmedi!

Berat Albayrak’ın istifa ettiği yönündeki açıklamasına haber kanallarında yer verilmedi. İlk haber, açıklamadan yaklaşık 4 saat sonra yapıldı.

Albayrak’ın istifası, TV kanallarını ilgilendirmedi!

Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Instagram hesabından duyurduğu istifası, ‘haber kanalları’ tarafından ortak karar alınmışcasına izleyiciye sunulmadı.

CNN Türk, Habertürk, NTV ve Haber Global gibi kanallar, aradan 3 saatten fazla zaman geçmesine rağmen, Albayrak’ın istifası ve ardından yapılan açıklamalara ilişkin altyazı bile paylaşmadı. Kanallar bu gelişmeyi iddia düzeyinde de haberleştirmedi.

Yalnızca Habertürk, internet sitesinde Albayrak’ın istifa ettiğini duyurdu. Habertürk TV ise açıklamadan yaklaşık 4 saat sonra "Albayrak'tan görevi bırakma paylaşımı" ifadeleriyle konuyu ekranlara getirdi.

Öte yandan Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve Demirören Haber Ajansı da istifayı okurlarına servis etmedi. Aynı şekilde A Haber gibi doğrudan hükümet tarafından kontrol edilen medya organları da Berat Albayrak'ın istifasının ardından sessizliğe gömüldü. A Haber'de Albayrak'ın istifası yerine, ABD'nin yeni başkanı Joe Biden konuşuldu. Kanal, İran'daki dolar kuruyla ilgili gelişmeleri ekranlara taşıdı.

FUTBOL PROGRAMINDA KONUŞULDU

Bu arada, Albayrak'ın istifası Haber Global kanalında ilk kez, bir futbol programında duyuruldu. Kontra adlı programda gazeteci Candaş Tolga Işık, saat 23.00 sularında, Berat Albayrak'ın istifa ettiğini dile getirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol