birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 09.11.2020 01:46

Albayrak’ın istifasının ardından CHP'den erken seçim çağrısı geldi

Berat Albayrak’ın bakanlıktan istifasının ardından Twitter'da paylaşam yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, erken seçimin bir zorunluluk haline geldiğini belirtti. #erkenseçim etiketi gündemlerde ilk sıraya yükseldi.

Albayrak’ın istifasının ardından CHP'den erken seçim çağrısı geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının ardından erken seçim tartışmaları yeniden alevlendi. Twitter’da #erkenseçim etiketi birinci sıraya kadar yükseldi.

CHP Grup başkanvekili Engin Özkoç da bu etikete destek veren isimler arasında yer aldı. Özkoç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye iflas etti. Patron kaçtı... Erken seçim artık zorunluluktur...” ifadelerini kullandı.

CHP İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erol Bektaş da erken seçim çağrısında bulundu. “Güçlü ekonomi için erken seçim” diyen Bektaş, şu paylaşımı yaptı.

"Dünya ekonomi tarihine geçtik; “Maliye Bakanı” istifa etti diye parası değerlenen ilk ülke olduk! Güçlü ekonomi için #ErkenSecim"

Öte yandan erken seçim çağrılarıyla birlikte kabinede revizyon olacağı yönünde tartışmalar da gündeme geldi. Erdoğan hükümetinde, Albayrak’ın ardından birkaç bakanın daha istifa edeceği dile getiriliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol