birgün

20° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 01.10.2020 10:52

Albayrak'ın YEP'i yandaş medyanın da ilgisini çekmedi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın 2023 rotasını anlattığı Yeni Ekonomi Programı, AKP'ye yakın medyada da büyük yer bulamadı.

Albayrak'ın YEP'i yandaş medyanın da ilgisini çekmedi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Yeni Ekonomi Programı’nda yaptığı açıklamalar, iktidara yakın gazetelerde de büyük yer bulamadı.

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, bugünkü köşe yazısında Albayrak’ın hükümetin ekonomi konusunda bir numaralı sorumlusu olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: "İktidar medyası ona adeta bir ilahmış gibi tapıyor ve aynı zamanda korkuyor. İşte bu yüzden onun çok sıradan açıklamaları bile yandaş-yalaka iktidar medyasında saatlerce yer buluyor, gazetelerinde çarşaf çarşaf yayınlanıyor… Zira devlet kaynaklarından beslenen o medyanın maması Berat Bey'in ellerinde ve iki dudağının arasında."

SABAH GRUBU HARİÇ

Albayrak’ın açıkladığı YEP’i hatırlatan Çölaşan, şöyle yazdı:

"Herkes zannetti ki yeni bir şeyler söyleyecek, önümüze yeni ufuklar açacak… Hayır, yeni olan hiçbir şey yoktu. O kadar yoktu ki, dün bu yandaş gazetelerin birinci sayfalarına baktım, düşünün ki, biri dışında onlar da bu çok önemli açıklamaları görmezden gelmiş, haberi küçültüp birinci sayfalarının alt kısmında yer vermek zorunda kalmıştı. İktidar medyasının bu tavrı son derece önemli bir olaydır. Demek ki onlar da yutmamış!"

Çölaşan'ın istisna olarak belirttiği gazeteler, Albayrak'a yakın Turkuvaz medya grubu ve bağlı gazeteler. Albayrak'ı Sabah grubunun gazeteleri ile Diriliş Postası gibi bültenler manşetine taşıdı. Ancak Türkiye, Yeni Akit ve diğer yandaş yayınlar Albayrak'ın açıklamalarını 'küçük' görmeyi tercih etti.

albayrak-in-yep-i-yandas-medyanin-da-ilgisini-cekmedi-787301-1.albayrak-in-yep-i-yandas-medyanin-da-ilgisini-cekmedi-787302-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız