birgün

19° HAFİF YAĞMUR

MEDYA 01.10.2020 10:52

Albayrak'ın YEP'i yandaş medyanın da ilgisini çekmedi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın 2023 rotasını anlattığı Yeni Ekonomi Programı, AKP'ye yakın medyada da büyük yer bulamadı.

Albayrak'ın YEP'i yandaş medyanın da ilgisini çekmedi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Yeni Ekonomi Programı’nda yaptığı açıklamalar, iktidara yakın gazetelerde de büyük yer bulamadı.

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, bugünkü köşe yazısında Albayrak’ın hükümetin ekonomi konusunda bir numaralı sorumlusu olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: "İktidar medyası ona adeta bir ilahmış gibi tapıyor ve aynı zamanda korkuyor. İşte bu yüzden onun çok sıradan açıklamaları bile yandaş-yalaka iktidar medyasında saatlerce yer buluyor, gazetelerinde çarşaf çarşaf yayınlanıyor… Zira devlet kaynaklarından beslenen o medyanın maması Berat Bey'in ellerinde ve iki dudağının arasında."

SABAH GRUBU HARİÇ

Albayrak’ın açıkladığı YEP’i hatırlatan Çölaşan, şöyle yazdı:

"Herkes zannetti ki yeni bir şeyler söyleyecek, önümüze yeni ufuklar açacak… Hayır, yeni olan hiçbir şey yoktu. O kadar yoktu ki, dün bu yandaş gazetelerin birinci sayfalarına baktım, düşünün ki, biri dışında onlar da bu çok önemli açıklamaları görmezden gelmiş, haberi küçültüp birinci sayfalarının alt kısmında yer vermek zorunda kalmıştı. İktidar medyasının bu tavrı son derece önemli bir olaydır. Demek ki onlar da yutmamış!"

Çölaşan'ın istisna olarak belirttiği gazeteler, Albayrak'a yakın Turkuvaz medya grubu ve bağlı gazeteler. Albayrak'ı Sabah grubunun gazeteleri ile Diriliş Postası gibi bültenler manşetine taşıdı. Ancak Türkiye, Yeni Akit ve diğer yandaş yayınlar Albayrak'ın açıklamalarını 'küçük' görmeyi tercih etti.

albayrak-in-yep-i-yandas-medyanin-da-ilgisini-cekmedi-787301-1.albayrak-in-yep-i-yandas-medyanin-da-ilgisini-cekmedi-787302-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol