birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.04.2019 17:05

Aleyna Can davasında tutuklu sanığa tahliye!

Kartal’da 17 yaşındaki Aleyna Can’ın başından vurularak öldürülmesine ilişkin iki kişinin tutuklu, bir kişinin de tutuksuz yargılandığı davada mahkeme delillerin toplanmış olmasını gerekçe göstererek tutuklu Bayram Ekici’nin tahliyesine karar verdi. İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya, tutuklu sanıklar Bayram Ekici ve Mesut Vural ile tutuksuz sanık Ercan Ekici katıldı. Aleyna Can’ın annesi Fatma […]

Aleyna Can davasında tutuklu sanığa tahliye!

Kartal’da 17 yaşındaki Aleyna Can’ın başından vurularak öldürülmesine ilişkin iki kişinin tutuklu, bir kişinin de tutuksuz yargılandığı davada mahkeme delillerin toplanmış olmasını gerekçe göstererek tutuklu Bayram Ekici’nin tahliyesine karar verdi.

İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya, tutuklu sanıklar Bayram Ekici ve Mesut Vural ile tutuksuz sanık Ercan Ekici katıldı. Aleyna Can’ın annesi Fatma Yirmibeş de avukatı ile birlikte duruşmada hazır bulundu. Tutuklu sanık Bayram Ekici’nin avukatı Ali Kemal Denizli, müvekkili aleyhine kuvvetli suç şüphesi kalmadığını, kaçma şüphesi bulunmadığını öne sürerek tahliyesini istedi. Suçsuz olduğunu söyleyen Bayram Ekici de tahliyesini karar verilmesini talep etti.

Tutuklu sanık Mesut Vural, maktul Aleyna Can ile uzaktan yakından bir ilgisi bulunmadığını öne sürerek, “Onu öldürmem için bir neden yoktur. Kararı mahkemeye bırakıyorum” dedi. 

TAHLİYE EDİLDİ

Mahkeme, “tutuklu kaldığı süre ve delillerin toplanmış olmasını” gerekçe göstererek tutuklu sanık Bayram Ekici’nin tahliyesine, kuvvetli suç şüphesini gerekçe göstererek Mesut Vural’ın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız