birgün

24° AÇIK

Ali Babacan, Aydın'da protesto edildi: "Her şeyimizi sattınız, size hakkımı helal etmiyorum!"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Aydın Kuşadası'nda esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiği sırada bir yurttaş tarafından protesto edildi. Ülkedeki ekonomik durum ve iktidar politikaları üzerinden Babacan'ı eleştiren yurttaş, "Türkiye’nin şu haline, doların geldiği duruma yazık. Bütün her şeyimizi sattınız ve siz de bunlara göz yumdunuz. Size hakkımı helal etmiyorum" ifadelerini kullandı.

SİYASET 10.06.2022 14:28
Ali Babacan, Aydın'da protesto edildi: "Her şeyimizi sattınız, size hakkımı helal etmiyorum!" Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Aydın-Kuşadası’nda yurttaşlarla bir araya geldi. Burada yaptığı açıklamalarda iktidar olmak için yola çıktıklarını söyleyen Babacan’ın gündemi akaryakıt zamları ve döviz krizi oldu.

Medyascope'tan Aytuğ Özçolak'ın haberine göre, yer alan habere göre; Babacan, partisinin Kuşadası ilçe binasının açılışını yapmadan önce esnafı da ziyaret etti. Bu sırada bir yurttaş Babacan’a tepki gösterdi.

'SİZİ 20 YIL BOYUNCA DİNLEDİM'

AKP'nin şu an ve geçtiğimiz yıllarda uyguladığı politikalar üzerinden Babacan'ı eleştiren yurttaş, "Size hakkımı helal etmiyorum" diye konuştu. Yurttaş, Babacan'ın Konuşup gidiyorsunuz ama” ifadeleri üzerine ise şu tepkiyi verdi: "Ne yapayım? Ben sizi o kadar çok dinledim ki, 20 yıl boyunca sizi dinledim. Hiçbir şey yok maalesef. Yazıktır, Türkiye’nin şu haline, doların geldiği duruma yazık. Bütün her şeyimizi sattınız ve siz de bunlara göz yumdunuz. Ben Ankaralıyım ama sizden utandım."

Tepki gösteren yurttaş, Babacan’ın yanından "Provokasyon yapıyorsunuz" denilerek uzaklaştırıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol