birgün

9° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 01.07.2021 17:24

Ali Babacan'dan ittifak açıklaması: Gündemimizde yok

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ittifaklar ile ilgili soruya, "Bizim için şu anda önemli olan, vatandaşlarımızın partimizi münferiden DEVA Partisi olarak tanıması anlaması. Çalışmalarımız hep o yönde. Başka partilerle ara ara konuşuyoruz ama hiçbir birlikteliğimiz yok" yanıtını verdi.

Ali Babacan'dan ittifak açıklaması: Gündemimizde yok

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Şu anda hiçbir parti ile ittifakla ilgili temasımız yok. Şu anda ittifak gündemimizde yok. Bir gün seçim kararı alınır, o günkü şartlarda ne yaparız, onun kararını o gün veririz" dedi.

İHA'da yer alan habere göre, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kepez İlçe Kongresi için geldiği Antalya'da, basın mensuplarıyla buluştu. Partinin il binasında düzenlenen toplantıya partililer katıldı. Burada yaptığı konuşmada, "Biz şu an sıfırdan yeni bir siyasi parti inşa ettik. Bizim bu ülkeye kazandırdığımız en önemli şey yeni bir insan kaynağı yapısı" diye konuşan Babacan, "Vatandaşlarımızın bizi anlaması, tanıması biraz zaman alacak" dedi.


'HİÇBİR PARTİ İLE İTTİFAKTAN BAHSETMİYORUZ'

İttifaklar ile ilgili soruya cevap veren Babacan, partilerinin şu an kendi özgün kimliğini inşa etmekle uğraştığını söyledi. Babacan, “Şu anda hiçbir parti ile ittifak ile ilgili bir temasımız yok. Şu anda yaptığımız görüşme ve temaslar, hiçbir parti ile ittifaktan bahsetmiyoruz. Bizim şu anda ittifak gündemimizde yok. Bir gün seçim kararı alınır, o günkü şartlarda ne yaparız, onun kararını o gün veririz" diye konuştu.