birgün

4° HAFİF YAĞMUR

Ali Babacan'dan parti kuruluşuna ilişkin açıklama: En kısa sürede huzurunuzda olacağız

Son olarak partisinin kuruluşunu şubat ayında ilan edileceği ileri sürülen Ali Babacan yaptığı açıklamada, "En kısa sürede partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız. Herkesin içi rahat olsun” dedi

SİYASET 30.01.2020 15:17
Ali Babacan'dan parti kuruluşuna ilişkin açıklama: En kısa sürede huzurunuzda olacağız
Abone Ol google-news

Son olarak partisinin kuruluşunu şubat ayında ilan edileceği iddia edilen Ali Babacan, partisinin kuruluşuna ilişkin açıklama yaptı.

Ali Babacan Çalışma Ofisi İletişim Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Sayın Ali Babacan’ın liderliğinde geniş bir katılımla başlatılan parti kuruluş çalışmaları, Türkiye’nin tüm kesimlerini ve sosyolojisini kuşatan etkileşimli bir yöntemle devam etmektedir" denildi.

Partinin kuruluşuna ilişkin Babacan, "En kısa sürede partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız" ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Sayın Ali Babacan’ın liderliğinde geniş bir katılımla başlatılan parti kuruluş çalışmaları, Türkiye’nin tüm kesimlerini ve sosyolojisini kuşatan etkileşimli bir yöntemle devam etmektedir.

Bu hazırlık sürecinin en önemli amacı ülkemizin ihtiyaçlarının ve sorunlarını doğru tespit edilmesi, bunlara en kısa sürede çözüm üretecek kadroların ve politikaların oluşturulmasıdır.

Partinin ilke ve değerlerini güvence altında tutacak, kurumsal yapının sağlam temeller üzerine inşa edilmesini sağlayacak bir tüzük çalışması da bu sürecin temel önceliklerindendir.

Sayın Babacan’ın iki ay önce açtığı ‘alibabacan.com.tr’ adlı web sitesi yoğun bir ilgi görmekte çok sayıda vatandaşımız gönüllü olmak istediğini belirtmektedir. Hem web sitesi üzerinden hem de başka kanallardan bize ulaşan isimlerle yoğun bir iletişim ve görüşme trafiği devam etmektedir. Bu görüşmeler beklenenden çok daha fazla vakit almış, ancak büyük ölçüde de tamamlanmıştır.

Öte yandan vatandaşlarımız web sitesi üzerinden bize birbirinden değerli görüş ve önerilerini bildirmektedirler. 24 çalışma grubunda görev alan arkadaşlarımızn tecrübe ve bilgi birikimi, her alanda uzman kişi ve kuruluşların da verdiği katkıyla birleştirilmekte, ortak akıl ürünü politikalar demokratik bir yöntemle oluşturulmaktadır. Demokrasi tarihimizde belki de ilk defa bu kadar geniş bir tabanın fikirleriile katkı verdiği bir siyasi hareket oluşmaktadır.

Parti hazırlıklarımıza yönelik yüksek ilgi ve sabırsızlığın toplumumuzdaki ihtiyaçtan kaynaklandığını farkındayız. Çalışmalarımız, yola çıkarken ortaya koyduğumuz vizyon ve perspektif içinde artan bir heyecanla ilerlemektedir. Hedefimiz milletimizin karşısına alnımızın akıyla çıkıp, çocuklarımızn geleceğini teminat altına alacak ülkemiz için umut olacak bir hazırlığı ortaya koymaktır. En kısa sürede partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız. Herkesin içi rahat olsun."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol