birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Ali Deniz Uslu’nun yeni şiir kitabı 'Filin Düşüşü' raflardaki yerini aldı

Gazeteci-yazar Ali Deniz Uslu’nun yeni şiir kitabı, “Filin Düşüşü”, İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflardaki yerini aldı. Kitapta Kaan Kayımoğlu’nun çizimleri de bulunuyor.

BİRGÜN KİTAP 14.09.2022 21:06
Ali Deniz Uslu’nun yeni şiir kitabı 'Filin Düşüşü' raflardaki yerini aldı
Abone Ol google-news

Gazeteci-yazar Ali Deniz Uslu’nun yeni şiir kitabı, “Filin Düşüşü”, İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflardaki yerini aldı.

Ali Deniz Uslu, “Filin Düşüşü”nde dünyanın giderek kötüleşen hâline karşı ince ruhlu insanların duyduğu öfkeyi dile getiriyor.

Kitapta Kaan Kayımoğlu imzalı çizimler de yer alıyor.

Kitabın arka yazısı şöyle:

"Sesler ölüyor,

Şekiller ölüyor,

Gece ölüyor,

Gündüz ölüyor,

Yığınlar için kargaşa zamanı.

Meraklısı için intihar kılavuzları satılıyor.

Eksiksiz kusurlar var içimde.

Hemen teslim mutsuzluklar,

İki artı bir zindanlar...

Tuhaf bir kimyaya bulandık!

Arınma vakti geçiyor.

Anlaşılmamanın uğultusu ağır.

İblisin barınağına giriş ücretsiz."

ALİ DENİZ USLU HAKKINDA

İstanbul’da doğup Trakya’da büyüyen ve sonra yine İstanbul’a gelen yazar İşletme okudu, gazetecilik yüksek lisansı yaptı. 2004 yılında Cumhuriyet’te gazeteciliğe başladı. 11 yıl boyunca Cumhuriyet ve Pazar Dergi için röportajlar yaptı, dosyalar hazırladı. Aynı dönemde dört yıl boyunca 46 Magazine dergisinin genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Müzik yazarı ve eleştirmeni olan Uslu, aynı zamanda müzik danışmanlığı, prodüktörlüğü, markalar için içerik ve fikir danışmanlığı yapıyor.

Ali Deniz Uslu'nun diğer kitapları şöyle: "Girdap Balıkçısı, Karganın Duyduğu, Asfalt Yengeci, Mor Sâki ve Martıların Çocukluğu."

KAAN KAYIMOĞLU HAKKINDA

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film Ana Bilim Dalı’ndan mezun olduktan sonra aynı bölümde yaklaşık dört yıl araştırma ve öğretim görevlisi olarak devam etti. Çizgi film tasarım, karakter geliştirme, sinematografi, senaryo yazımı gibi derslerin eğitimlerini verdi. Aynı üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans dersleri aldı. Amerika’da Savannah College of Art and Design okulundan aldığı bursla Computer Art, 3D Animation üzerine MFA yaptı. Aynı okulda Stop Motion Animation üzerine bir dönem asistanlık görevine devam etti. Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde bulunan; Activision, Planet Moon Studios, Bigpoint, BuckTV, Zynga, Evertoon ve NianticLabs gibi önde gelen şirketlerin bünyelerinde; Pixar, Dreamworks, Disney, ID Software, Marvel, The Pokemon Company gibi kuruluşların 30’a yakın oyununda animatörlük ve animasyon yönetmenliğini üstlendi. Video oyunlarda karakter animasyon konulu video dersler hazırladı ve çeşitli üniversitelerde konferanslar verdi. İstanbul’da Galeri Diani, Tüyap ve Step İstanbul’da kişisel ve karma sergiler açtı. Halen San Francisco bölgesinde yaşayıp, çalışmalarını sürdürmektedir.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun