birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 06.03.2021 15:38

Ali Erbaş: Testim pozitif çıktı, dualarınızı bekliyorum

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, koronavirüse yakalandığını açıkladı. Erbaş, koronavirüsten kurtulmak ve iyileşmek için ‘dua beklediğini’ ifade etti.

Ali Erbaş: Testim pozitif çıktı, dualarınızı bekliyorum

Türkiye’de ‘yeni normalleşme’ adımları hayata geçirilirken, Diyanet İşleri Ali Erbaş, Twitter hesabından yaptığı duyuruyla koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Dün koronavirüs testi yaptırdığını belirten Erbaş, testinin pozitif çıktığını, genel durumunun ise iyi olduğunu dile getirdi.

Erbaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Dün yaptırdığım Kovid-19 testim pozitif çıktı. Çok şükür genel durumum iyi. Dinleniyorum. Hafif atlatmak nasib olur İnşâellah; dualarınızı bekliyorum. Bu vesileyle geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür eder, tüm hastalara Allah’tan acil şifalar dilerim.”

AŞI OLUP OLMADIĞI HENÜZ BELİRSİZ

Koronavirüse yakalandığını duyuran Ali Erbaş’ın, Covid-19 aşısı olup olmadığına dair bir bilgi kamuoyuna yansımamıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı da Erbaş’ın koronavirüs aşısı olduğuna ilişkin bir bilgi paylaşmamıştı. Erbaş da sosyal medya hesaplarından aşı olduğuna dair bir paylaşımda bulunmamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol