birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 30.06.2020 13:32

Ali İsmail Korkmaz, katledilişinin 7'nci yılında anılacak

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir'de sivil polisler ve kişiler tarafından dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 7'nci yılında online etkinliklerle anılacak

Ali İsmail Korkmaz, katledilişinin 7'nci yılında anılacak

Eskişehir'de, 2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Direnişi'nde polis ve sivil kişilerin saldırısına uğrayıp tedavi gördüğü hastanede 38 gün sonra 10 Temmuz'da yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, katledilişinin 7'nci yılında anılacak.

Pandemi koşulları nedeniyle online gerçekleştirilecek anma programında "Geçnlik Hakları", "Türkiye'de Sivil Toplumun ve Faaliyetlerinin Önemi" başlıklı etkinlikler düzenlenecek.

ANMA ONLİNE OLACAK

ALİKEV tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Henüz 19 yaşında hayattan koparılan Ali İsmail Korkmaz'ı ölümünün yedinci yılında da sevgi ve kardeşlikle anacağız. Bu sene içinde bulunduğumuz pandemi sürecini gözeterek anma etkinliğimizi online olarak gerçekleştireceğiz.

Yan yana gelemesek de biliyoruz ki kalplerimiz yine bir arada olacak. Ali'nin düşlerindeki özgür dünyaya ve umuda inan, bunun için çalışan herkesi etkinliğimize bekliyoruz"

ANMA PROGRAMI

►Gençlik hakları- 6 Temmuz Pazartesi, 20:30

Moderatör: Mert Akkaş

Konuşmacılar: Hasan Oğuzhan Aytaç, Hande Nur İpek, Ezgi Gedik Güneş

►Türkiye'de sivil toplumun ve faaliyetlerinin önemi- 8 Temmuz Çarşamba, 20:30

Moderatör: M. İrem Afşin

Konuşmacılar: İbrahim Betil, Mert Fırat, Melda Onur, Laden Yurttagüler

►Ali İsmail Korkmaz anması- 10 Temmuz Cuma, 20:30

Moderatör: Burcu Karakaş

Konuklar: Korkmaz Ailesi, Ceylan Ertem


ali-ismail-korkmaz-katledilisinin-7-nci-yilinda-anilacak-750896-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız