Ali Koç'tan Fatih Terim'e gönderme

18.09.2019 15:38 SPOR

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in "Organize bir kötülük" açıklamasına tepki gösterdi. Koç, "Bir insanın sicili nasıl bu kadar bozuk olabilir? Bir insan hem futbolculuk hayatında hem teknik adamlık kariyerinde nasıl bu kadar ceza alabiliyor asıl bunun konuşulması lazım" dedi.Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sponsorluk anlaşmasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Koç, Alanyaspor-Fenerbahçe maçında yaşananlar ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in açıklamaları hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Alanyaspor karşılaşmasındaki kural hatasına değinen Koç, "Kural hatası gündemde. İtirazımız da olacak. 3. günün saat 12'sine kadar başvuru yapmamız gerekiyor. Nereye başvuru yapmamız gerekiyor. Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına. Bize verilen süre çerçevesinde itirazımızı yapıyoruz. Kural hatalarının bir tanesinde görüntü sıkıntısı olduğu için yayınçı kuruluş ile irtibata geçtik. Yayıncı kuruluş da sağolsun, görüntüleri verdi. Bunları inceliyoruz. Bize verilen sürede itirazımızı yapacağız" ifadelelerini kullandı.

"BİZE GÖRE KURAL HATASI VAR"

Koç şöyle devam etti: "Kural hatası var yok... Bize göre var. Bir tanesi yoruma hiç açık değil. Bir tanesi olabilir. Şunu görüyoruz ki, yeni kurallar yeni düzenlemeler yorumcular tarafında da tan anlaşılmamış, idrak edilmemiş. Futbol Federasyonu'nun da medyaya ilgililere bilgilendirme yapması herkesin aynı sayfada olması için sağlıklı olur. Zaman ne gösterir bakacağız. Başvuru yapmamak sorumsuzluk olurdu. İki tane üst üste hata olması bizi bu sürece itti. Hukuki süreç ne zaman tamamlanır bilmiyorum. Zaten maç oldu bitti. Herhangi bir algı operasyonuna maruz kalmadan kurallar net şekilmde incelenirse, en sağlıklı kararın verileceğini düşünüyorum."

"BİR İNSANIN SİCİLİ NASIL BU KADAR BOZUK OLABİLİR"

Ali Koç, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in açıklamalarına tepki gösterdi. Koç, "Organize bir kötülük" ifadesi kullanan Terim için, "Dünkü basın toplantısını duymadım. Dünya neler konuşuyor, Avrupa neler konuşuyor. Biz nelerle uğraşıyoruz. Bizim ülkemizde yok tweet 19.05'te atılmış, o konuşuluyor. Bir insanın sicili nasıl bu kadar bozuk olabilir? Bir insan hem futbolculuk hayatında hem teknik adamlık kariyerinde nasıl bu kadar ceza alabiliyor asıl bunun konuşulması lazım" yorumunu yaptı.