birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Ali Koç'tan Nihat Özdemir'e: En kötü, en skandal federasyon başkanı

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, eski TFF Başkanı Nihat Özdemir için "Yakın tarihimizde Türkiye Cumhuriyeti devletinin gördüğü en kötü, en skandal federasyon başkanı" ifadelerini kullandı.

SPOR 11.07.2022 15:02
Ali Koç'tan Nihat Özdemir'e: En kötü, en skandal federasyon başkanı
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bayramlaşma töreninde konuşan başkan Ali Koç, "Bana göre en azından yakın tarihimizde Türkiye Cumhuriyeti devletinin gördüğü en kötü, en skandal federasyon başkanı ve yönetim kurulunu geride bırakmış bulunuyoruz" dedi.

Sarı-lacivertli kulübün geleneksel bayramlaşma töreni, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşti. Kulüp başkanı Ali Koç ve yüksek divan kurulu başkanı Uğur Dündar ile bazı yönetim kurulu üyeleri, törene gelen Fenerbahçelileri karşılayıp bayramlarını kutladı.

Başkan Ali Koç, TFF'de seçimin yeni yapıldığını ve yeni bir yönetimin olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

"Sayın Mehmet Büyükekşi ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Kurullarla ilgili değerlendirmemi 30 Temmuz'da yapacağım. Şu an inceleme aşamasındayız. Ama gördüğüm kadarıyla, en azından yönetim kurulu seviyesinde iyi niyet var. Bazı düşünceler devrim niteliğinde. Şeffaflık olması, adil rekabetin sağlanması açısından, tüm şüpheleri minimize etmesi açısından kısa sürede çok önemli adımlar atıldı."

"Bana göre en azından yakın tarihimizde Türkiye Cumhuriyeti devletinin gördüğü en kötü, en skandal federasyon başkanı ve yönetim kurulunu geride bırakmış bulunuyoruz" diyen Koç, şöyle devam etti: "Ve bu yönetim, inanın, Türk futboluna ziyadesiyle çok ama çok tahribat, güven unsuru erozyonu, kötü hakemliklerin yaşandığı, her anlamda, maddi-manevi açıdan, sportif açıdan, idari açıdan büyük zarar vermiştir. Bunu toparlamak zaman alacaktır. O yüzden Fenerbahçe olarak biz, yeni atanan TFF'ye elimizden gelen yardımda bulunmaya çalışacağız. Çünkü inanıyoruz ki onların inancı, futbolu daha şeffaf, daha adil noktaya getirmek, tahribat gören marka değerini yükseltmektir."

Koç, açıklamasında şunları kaydetti: "Yılların erozyonu, tabii kolay olmayacaktır ama onlara el uzatmamız lazım. Görürsek ki eski alışkanlıklar, eski yapısal süreçler, ilişkilerle yönetilen bir futbol olursa, biz her zaman olduğu gibi tepkimizi koyarız. Ama peşinen bunu yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. 3-4 haftada yapılanlar, alınan kararlar, bizim söylediğimiz, hepsi ifade edilen konular. İnşallah onlar da bu amaçlarını, samimi bulduğumuz amaçlarını gerçekleştirirler ve Türk futbolunu en kısa dönemde, en azından doğru istikamete çevirip doğru adımı atarlar."

NİHAT ÖZDEMİR İSTİFA ETMİŞTİ

Eski TFF Başkanı Nihat Özdemir, görevinden istifa etmişti. Yapılan seçimde yeni TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi olmuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol