Google Play Store
App Store

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, olağan seçimli genel kurulda yeniden aday olacağını açıkladı.

Kaynak: Haber Merkezi
Ali Koç yeniden aday olacağını açıkladı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç yeniden aday olduğunu duyurdu.

Ali Koç'tan yapılan açıklama şöyle;

"Kulübümüzün Olağan Seçimli Genel Kurulu’na ilişkin görüşlerimi ifade etmek istiyorum.

Öncelikle, Olağan Seçimli Genel Kurulumuzda başkan adayı olmak için adım atan, bu sürecin ilk gününden itibaren ciddiyetle çalışan, Fenerbahçe’nin menfaatleri doğrultusunda söylem ve yaklaşımlarda bulunan, her adımını saygı çerçevesinde son derece şeffaf ve yapıcı bir şekilde atan Sayın Sadettin Saran ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.

Kendileri ile bugün gerçekleştirdiğimiz toplantının Fenerbahçe’mizin geleceği açısından önemli bir dönüm noktası olacağını düşünüyorum. Çok çeşitli konularda faydalı fikir alışverişlerinde bulunduk ve ortak paydamız olan Fenerbahçe sevdamız ile ilgili gerekli istişareleri yaptık.

Daha önce yaptığım bazı açıklamalarda “önümüzdeki genel kurulumuzda aday olmayacağımı” ifade etmiştim. Ancak, yine aynı ifadelerimin devamında “olağanüstü bir durum olması halinde ise düşüncemi tekrar gözden geçirebileceğimi” de söylemiştim.

Bilindiği üzere, bizden önceki dönemi de içine alacak şekilde, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak son 20 yılda camiamızın sistematik ve artan bir şekilde hem saha içinde, hem de saha dışında saldırılara maruz kaldığı aşikardır.

Camia olarak, tüm bu saldırılara 3 Temmuz 2011’de ve 4 Nisan 2015’te olduğu gibi duruş koymaya ve mücadele etmeye devam etmekteyiz. Kulübümüzün aydınlık yarınlara kavuşması için başlattığımız mücadelenin kararlılıkla devam etmesi gerekmektedir.

Bundan sonraki adımlarda da, Türk futbolunun içinde bulunduğu bataklık ve organize kötülükler karşısında camia olarak topyekün mücadele etmemiz gerekmektedir.

Bu doğrultuda, kesin tarihi önümüzdeki hafta kulübümüz tarafından açıklanacak olan Genel Kurulumuzda aday olma kararı aldığımı kamuoyunun bilgisine sunarım. "

SÜREÇ

Ali Koç, 3 Şubat'taki Yüksek Divan Kurulu toplantısında görev süresinin dolmasının ardından tekrar aday olmayacağını ve haziran ayında kulübün yeni bir başkanı olacağını belirterek Sadettin Saran'ı işaret etmişti.

Sezon sonuna doğru Koç'un tekrar aday olabileceği belirtilirken Sadettin Saran 3 gün önce yaptığı yazılı açıklamada kesin karar için Ali Koç'a cuma gününe kadar süre vermiş, aksi halde ulübü yönetmeye talip olduğunu pazartesi günü açıklayacağını duyurmuştu.