birgün

1° PARÇALI BULUTLU

Ali Mahir Başarır ve Lütfü Türkkan’ın dokunulmazlıkları için karar tarihi belli oldu

Dokunulmazlıklarının kaldırılması talep edilen CHP’li Ali Mahir Başarır ile İYİ Partili Lütfü Türkkan hakkında karar verilecek TBMM Hazırlık Komisyonu görüşmesinin 31 Ocak’ta yapılacağı bildirildi.

SİYASET 25.01.2023 11:00
Ali Mahir Başarır ve Lütfü Türkkan’ın dokunulmazlıkları için karar tarihi belli oldu
Abone Ol google-news

TBMM Hazırlık Komisyonu, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan ile CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin kararını 31 Ocak Salı günü yapacağı toplantıda verecek.

TBMM Hazırlık Komisyonu, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'a ait yasama dokunulmazlığı dosyalarının incelenmesi için dün toplanmıştı.

Yaklaşık 30 dakika süren basına kapalı toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Komisyon Başkanı AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, bir sonraki Hazırlık Komisyonu toplantısının bugün yapılmasına karar verdiklerini söylemişti.

CHP ve HDP'li komisyon üyelerinin toplantıya katılmadığını ifade eden Özkaya, "İçtüzük gereğince AK Parti'nin 3 milletvekili geldi. Toplantı yeter sayısı ve karar yeter sayısı olduğu için toplandık ve kararlarımızı aldık" demişti.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, TBMM'de Hazırlık Komisyonu’na üzerinde sadece “Size savunma vermiyorum” cümlesinin yer aldığı yazılı dilekçesini iletmişti.

(AA, BirGün)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol