birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

Ali Sunal, Kemal Sunal anısına hatıra para basanlardan şikayetçi oldu

Usta sanatçı Kemal Sunal'ın anısına gerçek avro kâğıdı üzerine fotoğrafıyla hatıra para basıldı. Oğlu Ali Sunal, aileden izin alınmadığını söyleyerek şikayetçi oldu

YAŞAM 11.06.2020 12:58
Ali Sunal, Kemal Sunal anısına hatıra para basanlardan şikayetçi oldu
Abone Ol google-news

Ali Sunal, usta oyuncu babası Kemal Sunal'ın fotoğraflarını izin almadan hatıra para üzerine basarak satış ve pazarlamasını yapan kişileri savcılığa şikayet etti.

Usta tiyatrocu Kemal Sunal'ın ölümünün 20. yılına sayılı günler kala 5 bin adet gerçek kağıt avro üzerinde fotoğraflarının yer aldığı hatıra para basıldı. Babası için hazırlanan paralardan haberi olmadığını belirten Ali Sunal, para satışı yapan kişilerden şikayetçi oldu.

ali-sunal-kemal-sunal-anisina-hatira-para-basanlardan-sikayetci-oldu-742693-1.

Avukatı aracılığıyla savcılığa şikayette bulunan Ali Sunal, Instagram hesabından paylaşım yaparak şunları söyledi:

"Hatıra Para adı altında ailemizin bilgi ve izni olmadan, kıymetli babamız Kemal Sunal'ın resimlerini kağıt Euro üzerine basarak satış ve pazarlamasını yapan kişiler hakkında aşağıda paylaşmış olduğumuz dilekçe kapsamında avukatımız Uğur Güven aracılığıyla savcılık şikayetimizi yapmış bulunmaktayız. Ailesi olarak bu türlü suç teşkil eden haksız ve kötü niyetli kullanımlara rızamız bulunmamaktadır. İlgili kişiler hakkında gerekli hukuk mücadelesini sonuna kadar vereceğimizi saygıyla duyururuz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun