birgün

22° AÇIK

BİRGÜN EGE 12.09.2019 12:06

Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri yeniden düzenlenecek

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu, en son 2014 yılında düzenlenen ‘Emek ve Barış Şenlikleri’nin bu yıl tekrar düzenleneceğini duyurdu

Aliağa Emek ve Barış Şenlikleri yeniden düzenlenecek

BİRGÜN İZMİR

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu, en son 2014 yılında düzenlenen ‘Emek ve Barış Şenlikleri’nin bu yıl tekrar düzenleneceğini duyurdu. 20-21 Eylül tarihleri arasında Aliağa Demokrasi Meydanı'nda gerçekleşecek şenliğe büyük katılım olması bekleniyor. Platform adına açıklama yapan Genel-İş Sendikası Aliağa Belediyesi baş temsilcisi Doğanşah Aydın, “Emek ve Barış Şenlikleri’ni yeniden Aliağa halkıyla buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

“ALİAĞA’MIZI DEĞERLERİNDEN KOPARMAK İSTEYENLERİN HEP KARŞISINDA OLDUK”

Aliağa’nın uzun bir zamandır duygularından, yüreğinden kimliğinden koparılmak istendiğini ifade eden Aydın, “Emeğin başkenti yakıştırılması yapılan, Türkiye ve Uluslararası kamuoyunda da bu yakıştırmanın benimsendiği bu kent, yani güzel Aliağa’mızın emek ve mücadele geçmişi ile ilgili her türlü bağı unutturularak iş güvenliği ve nitelikli iş gücünün ve sendikal örgütlenmenin olmadığı ucuz iş gücü cennetine dönüşmüş bir Aliağa yaratılmak isteniyor. Oysa bu kenti geçmişinden, değerlerinden koparmanın o kadar da kolay olmadığını bilmeliler bu kentin zenginliklerine göz koyanlar Aliağa’mızı değerlerinden koparmak isteyenlerin hep karşısında olduk, bu kentin demokratik ve ilerici güçleri olarak. Bugün de Aliağa Emek ve Demokrasi platformu olarak emek kenti Aliağa’mızın tarihinde önemli bir yer tutan ve geçmişten geleceğe aydınlık bir yol gösteren Emek ve Barış Şenlikleri’ni yeniden Aliağa halkıyla buluşturmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz" diye konuştu.

“İŞTEN ÇIKARTILAN İŞÇİLERİN ÖNERİSİNİ DİNLEDİK”

Aliağa'da gün geçtikçe değişen bir yapı olduğunun ve bu tablonun değişmesi adına, barış ve kardeşliğin egemen olduğu bir Aliağa için ‘Emek ve Barış Şenlikleri’ni yaşatmanın çok önemli olduğuna değinen Aydın, şunları söyledi:

"Aliağa Belediyesinden haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarılan ve 118 gündür Demokrasi Meydanında emeğin hakları için mücadele eden Genel-iş Sendikasına üye işçilerin önerisi üzerine Emek ve Demokrasi Platformu olarak kentimizde yok edilmeye çalışılan Emek ve Barış Şenlikleri geleneğini yeniden sürdürme kararı aldık. Ve bu fikrimizi, başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere İzmir’in emek ve demokrasi güçlerinin de desteklemesiyle birlikte, iki günlük bir program hazırladık. İki günlük bu programın, Aliağa’mızın emek tarihine önemli bir katkı sunacağına olan inancımızla, başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve ekibine, İzmir Emek ve Demokrasi Güçlerine, Platform bileşenlerimize Aliağa halkı adına teşekkürü bir borç biliriz.”

aliaga-emek-ve-baris-senlikleri-yeniden-duzenlenecek-623174-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız