birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 23.12.2019 11:27

ALİKEV'den Miras Ajandası

ALİKEV'den Miras Ajandası

"Halk kestimeden söylemiş, "Yaş kesen baş keser." Yaşayan bir ağacı kesen anlayış, bir insan başını da aynı rahatlık ve duyasızlıkla kesebilir..."
​Zülfü Livaneli

Her sene farklı bir temayla hazırlanan geleneksel ALİKEV ajandaları bu yıl doğa ve tarih farkındalığı yaratmak için "Miras" temasıyla hazırlandı. Ajandaların satışından elde edilen gelir öğrencilere burs olacak

Doğa ve tarih talanlarının unutulmaması ve artık doğanın tek bir dalına, tarihin tek bir izine zarar gelmemesi için 12 yazar ve sanatçının yazdığı ALİKEV 2020 Miras Ajandası, arşivinizin en özel kısmında yer alacak.

ALİKEV 2020 İz Ajandası'nda doğa mücadelesi verilen yerlere ilişkin 12 sanatçının yazısı bulunuyor.

Miras Ajandası'nı hazırlayan sanatçılar şöyle:

Zülfü Livaneli, İrfan Değirmenci, Sunay Akın, Ayşen Şahin, Sevinç Erbulak, Murat Çelikkan, Ercan Kesal, Semih Çelenk, Cahit Berkay, Mehveş Evin, Zeynep Altıok Akatlı, Deniz Türkali

Miras Ajandası almak için tıklayın

alikev-den-miras-ajandasi-665484-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol