birgün

8° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

SPOR 16.02.2020 16:06

All-Star maçının MVP ödülünün adı 'Kobe Bryant Ödülü' olarak değiştirildi

NBA yönetimi Kobe Bryant'ı onurlandırmak için All-Star maçlarının en değerli oyuncusuna verilen MVP Ödülü'nün adını Kobe Bryant Ödülü olarak değiştirdi

All-Star maçının MVP ödülünün adı 'Kobe Bryant Ödülü' olarak değiştirildi

Geçtiğimiz ay helikopter kazasında hayatını kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant'ın adı All-Star MVP Ödülü'ne verildi.

All-Star etkinliğinin bayrak adamlarından biri olan Kobe, NBA All-Star maçının en değerli oyuncusu ödülünü en fazla (4 kez) kazanan, NBA All-Star maçına üst üste en fazla (18 kez) seçilen ve NBA All-Star maçına ilk 5'te çıkan en genç (19 yaş, 169 gün) basketbolcu olarak biliniyor.

NBA Başkanı Adam Silver, Cumartesi günü aldıkları bu kararı açıklarken "NBA All-Star organizasyonuyla adeta özdeşleşmiş bir isim olan Kobe Bryant'ın ruhunu somutlaştırmak ve ölümsüzleştirmek istedik" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız