birgün

22° AÇIK

SİYASET 17.04.2020 15:54

“Allah’ını…” diye küfür eden MHP’li vekil: Onları Allah’a havale ediyorum

MHP’li Milletvekili Cemal Enginyurt, Meclis Genel Kurulunda İYİ Partili İbrahim Halil Oral'la yaşadığı tartışmaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Enginyurt,  kendisini “Allah’a küfür ettiğimizi söyleyerek bizi linç etmeye çalışıyor. Onları Allah’a havale ediyorum” sözleriyle savundu

“Allah’ını…” diye küfür eden MHP’li vekil: Onları Allah’a havale ediyorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Meclis Genel Kurulunda İYİ Partili İbrahim Halil Oral'la yaşadığı kavgaya ilişkin, ”Sinir ve şekerin verdiği etkiyle ağzımdan istenmeyen küfürler çıktı, çıkmasa iyiydi. Birileri haşa Allah’a küfür ettiğimizi söyleyerek bizi linç etmeye çalışıyor. Onları Allah’a havale ediyorum " dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifinin 56. maddesinin görüşmeleri sırasında İYİ Parti'li Halil İbrahim Oral ile MHP'li Cemal Enginyurt arasında küfürlü tartışma çıkmıştı. Kavgaya neden olan diyalog tutanaklara da yansımış,kavga bir milletvekili tarafından görüntülü kaydedilmişti.

MHP'li Enginyurt, yaptığı açıklamada yaşanan diyalogların doğru olmadığını kabul ederek, "TBMM’de geçen hafta içerisinde bir kavganın içerisinde bulunduk. Bu kavga sırasında sinir ve şekerin verdiği etkiyle ağzımdan istenmeyen küfürler çıktı, çıkmasa iyiydi. Bir milletvekilinin küfür etmesi doğru değil. Birileri haşa Allah’a küfür ettiğimizi söyleyerek bizi linç etmeye çalışıyor. 13 yaşında Allah davası için 12 Eylül 1980 yılında hapse düşmüş Cemal Enginyurt‘a böyle bir itham, iftira ve yalan yakıştırılamaz ve yapıştırılamaz. Biz Allah için ölmeye de, mücadele etmeye de hazırız. O küfür olmasa Mecliste iyiydi. Ben o küfrü kendime de yakıştıramadım ama haşa kutsal değerlere küfür edildi denildiğinde bu küfrü kabul etmem mümkün değildir, onları Allah’a havale ediyorum" diye konuştu.

ALAADDİN ÇAKICI’NIN TAHLİYESİ

Alaaddin Çakıcı’nın tahliyesini de değerlendiren Enginyurt, CHP ve İYİ Parti'yi eleştirdi. Alaaddin Çakıcı, şimdi tahliye olmasa beş ay sonra çıkacaktı diyen Enginyurt, şöyle konuştu:

Enginyurt, "Alaaddin Çakıcı tahliye oldu, fikir suçluları, PKK ve FETÖ'cüler tahliye olmadı diye Anayasa Mahkemesine gidiyorlar. Alaaddin Çakıcı 67 yaşında, 65 yaş indiriminden yararlanarak tahliye oldu. Tahliye olmasa beş ay sonra hapisten çıkacaktı. Dolayısıyla Cumhur İttifakı, AKP Mahkemesine giderek eşit adalet, eşit infaz diyerek göreceksiniz eğer Anayasa Mahkemesinden böyle bir karar alınırsa, kadın tacizcileri, kadın katilleri, çocuk tecavüzcüleri hepsi CHP sayesinde hapisten çıkacak."

İHA-ANKA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız