birgün

16° AÇIK

Alman ucuz marketler zinciri Lidl: 599 euroluk Side tatili kısa sürede tükendi

Alman ucuz marketler zinciri Lidl’in Side’de Ocak 2023’te 599 euroya sattığı üç haftalık tatilin yoğun ilgi üzerine kısa sürede tükendiği duyuruldu.

DÜNYA 08.09.2022 22:34
Alman ucuz marketler zinciri Lidl: 599 euroluk Side tatili kısa sürede tükendi
Abone Ol google-news

Türkiye'de yoğun tartışmalara yol açan, Alman ucuz marketler zinciri Lidl'in Side tatilinin yoğun ilgi gördüğü bildirildi.

DW Türkçe'den Elmas Topcu'nun sorusuna cevaben yolladığı açıklamada Lidl, "Bahsettiğiniz 22 günlük Türkiye tatili Ocak 2023 ayı için 599 Euro'ydu ve karşılaştığımız talep sınırlı kontenjanımızı hemen aştı ve tükendi. Söz konusu tatili daha yüksek fiyata satın almak bile imkansız. Tur operatörlerimiz ile beraber, müşterilerimize bu cazip fiyatla daha fazla kontenjan sunabilmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Almanya'da Lidl, Aldi gibi süpermarket zincirleri uzun yıllardır normal ürünlerinin yanı sıra dünyanın farklı bölgelerine kısa veya uzun seyahat ve tatil satışları da yapıyor.

Lidl şirketinin 31 Ağustos'tan itibaren geçerli olan son broşürünün kapağında üç haftalık Side tatili yer almış, söz konusu tatilin kişi başına 799 euro yerine 599 euroya satılacağı duyurulmuştu.

Söz konusu beş yıldızlı otelin Side Kumköy'de, merkeze 7 kilometre mesafede olduğu ve Ocak 2023'te 21 gece/22 gün her şey dahil iki kişilik odada, tatilin kişi başına 599 euroya satılacağı belirtilmişti. Aynı odanın Şubat'ta 649, Nisan ayında 899, Mayıs ayında 999, Haziran-Eylül arasında 1399 ya da 1499 euroya ayırtılabileceği belirtiliyordu.

DW Türkçe, tartışmalara neden olan üç haftalık tatil için Lidl'in o otelde ne kadar kontenjanı olduğunu da sordu, ancak şirket buna dair bilgi vermedi. Uzmanlar, şirketlerin genelde ucuza sınırlı kontenjan ayırtıp "...tan başlayan fiyatlarla" şeklinde en ucuz fiyat reklam yaptığına dikkat çekiyor ve söz konusu Side tatilinin kontenjanının da muhtemelen çok sınırlı olduğu tahmininde bulunuyor.

alman-ucuz-marketler-zinciri-lidl-599-euroluk-side-tatili-kisa-surede-tukendi-1061712-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun