birgün

24° AZ BULUTLU

DÜNYA 15.09.2020 16:03

Almanya, Covid-19 aşısı için "riskli kestirme yollara" başvurmayacak

Almanya, Covid-19 aşısı için "riskli kestirme yollara" başvurmayacak

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

Almanya Araştırma Bakanı Anja Karliczek bugün yaptığı açıklamada, Almanya'nın Covid-19'a karşı aşı geliştirme sürecinde riskli kestirme yollara başvurmayacağını belirtti.

Karliczek Berlin'de yaptığı basın açıklamasında, "Tüm dünya bir aşı beklese bile, riskli kestirme yollara başvurmayacağız" ifadelerini kullandı.

Karliczek, "Ne Almanya'da ne de Avrupa'da bu hattan sapacağız. Ve tüm ülkelerin küresel olarak bu şekilde ilerlemesi gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

Reuters'in haberine göre, Karliczek yaptığı açıklamada Temmuz ayındaki öngörüsünü yineledi ve 2021 yılı ortalarına kadar bir aşının hazır olmasını beklemediğini belirtti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız