birgün

24° AÇIK

Almanya'da bir araç, Sosyal Demokrat Parti binasına girdi

DÜNYA 25.12.2017 15:19
Almanya'da bir araç, Sosyal Demokrat Parti binasına girdi
Abone Ol google-news

Almanya'da ana muhalefet Sosyal Demokrat Partisi'nin (SPD) başkent Berlin'deki binasına bir araç girdi.
Berlin’deki SDP merkez binasına dün akşam 58 yaşındaki bir sürücünün aracıyla girdiği belirtildi. Gözaltına alınan ve hafif yaralanan sürücünün intihar etmek için parti binasına girdiği yönünde ifade verdiği belirtildi.

Polis tarafından yapılan açıklamada, aracın içinde yangın çıkarmaya neden olacak benzin bidonları ve gaz kartuşlarının bulunduğu ifade edildi.
Sürücünün hastanede tedavi edildiği ve olayda başka yaralanan olmadığı bildirildi. Polis ekipleri, kundaklama şüphesi taşıyan olaya ilişkin soruşturma başlattı.
Almanya'da 24 Eylül'de yapılan genel seçimler sonrası "Jamaika koalisyonu" görüşmelerinin başarısızlığa uğramasının ardından, Başbakan Angela Merkel, SPD ile koalisyon görüşmelerine başladıklarını duyurmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol