birgün

-3° AÇIK

AVRUPA 01.12.2020 16:59

Almanya'da bir otomobil kalabalığa daldı: 2 ölü, 10 yaralı

Almanya’nın Trier kentinde bir otomobil, araç trafiğine kapalı bir caddeye dalması sonucu 2 kişi yaşamını yitirdi, 10 kişi yaralandı. Araç sürücünün gözaltına alındığı bildirildi.

Almanya'da bir otomobil kalabalığa daldı: 2 ölü, 10 yaralı

Fotoğraf: Arşiv

Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletinin Trier kentinde bir aracın yayalara çarpmasıyla 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 10 kişinin yaralandığı belirtildi.

Trier polisi, Twitter’dan yaptığı açıklamada, araç trafiğine kapalı bir caddeye giren aracın çok sayıda kişiyi yaraladığı bildirildi.

Açıklamada, olay yerinden uzak durulması çağrısında bulunuldu.

Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD’ye bağlı SWR'nin haberine göre, olayda 2 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin yaralandığı belirtildi.

Haberde, araç sürücünün gözaltına alındığı kaydedildi.

(AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız