birgün

30° AÇIK

AVRUPA 30.07.2020 11:09

Almanya'da Diyanet'in camisindeki cenaze namazına katılan onlarca kişi Covid-19'a yakalandı

Almanya'da Diyanet'e bağlı camide düzenlenen cenaze namazına katılan 71 kişi koronavirüs kaptı.

Almanya'da Diyanet'in camisindeki cenaze namazına katılan onlarca kişi Covid-19'a yakalandı

Almanya'da Stuttgard yakınlarında bulunan DİTİB'e bağlı Schwäbisch Gmünd Camisi'nde düzenlenen cenaze namazına katılan onlarca kişi Covid-19'a yakalandı. Söz konusu caminin geçici olarak ibadete kapatıldığı bildirildi.

Alman medyası camide iki hafta önce yapılan cenaze törenine katıldıktan sonra enfekte olan kişi sayısının 71'e yükseldiğini yazdı. Filyasyon yöntemiyle bölgedeki okullarda görevli öğretmenler ve eğitim gören öğrenciler Covid-19 testinden geçiriliyor.

euronews'in haberine göre şu ana kadar 12 çocuğun Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Net sayı bilinmese de 100'den fazla kişinin cenaze törenine katıldığı belirtiliyor. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) yetkilileri törene katılan kişilerin kendilerini karantinaya almaları çağrısında bulundu.

Almanya'da son verilere göre 208 bin 811 kişi koronavirüse yakalandı, 9 bin 212 kişi ise hayatını kaybetti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız