birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 22.02.2020 17:16

Almanya'da Hanau katliamı lanetlendi: Uluslararası dayanışmayı güçlendirelim

Almanya'da yaşanan ırkçı katliam, saldırının yaşandığı Hanau ve Duisburg şehirlerinde binlerce kişinin katılımıyla protesto edildi

Almanya'da Hanau katliamı lanetlendi: Uluslararası dayanışmayı güçlendirelim

Almanya'nın Hanau şehrinde yaşanan ve 9 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan ırkçı katliama yönelik protestolar devam ediyor.

Son olarak binlerce protestocunun katılımıyla Hanau şehrinde yaşanan ırkçı saldırı lanetlendi. Almanların çoğunlukta olduğu protestoda konuşmacılar faşist katliamı kınadı.

almanya-da-hanau-katliami-lanetlendi-uluslararasi-dayanismayi-guclendirelim-691667-1.

Katliamda hayatını kaybedenlerin ailelerinin sahneye çıkmasıyla duygusal anların yaşandığı protestoda aileler adına ortak bir açıklama da açıklama yapıldı.

Açıklamada bütün konuşmacılar katliamı kınarken, "Hep birlikte faşizme karşı mücadele etmeliyiz - uluslar arası dayanışmayı yükseltelim (hoch die internationale Solidarität)" sloganları atıldı.

almanya-da-hanau-katliami-lanetlendi-uluslararasi-dayanismayi-guclendirelim-691668-1.

BİR TEPKİ DE DUİSBURG'DAN

Almanya'nın Hanau kentinde 9 kişinin yaşamını yitirdiği ırkçı saldırı Duisburg'da protesto edildi. Kentte toplanan onlarca kişi ırkçı katliamı lanetledi.

almanya-da-hanau-katliami-lanetlendi-uluslararasi-dayanismayi-guclendirelim-691690-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız