birgün

3° AÇIK

AVRUPA 11.12.2020 11:20

Almanya'da her 2 buçuk dakikada bir kişi koronavirüsten hayatını kaybediyor

Almanya’da son 24 saatte 598 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Öte yandan uzmanlar, Almanya'da her 2 buçuk dakikada bir kişinin koronavirüs kaynaklı solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti.

Almanya'da her 2 buçuk dakikada bir kişi koronavirüsten hayatını kaybediyor

Almanya’da son 24 saatte 598 kişinin yeni tip koronavirüs (Covid-19) bağlantılı olarak hayatını kaybettiği açıklandı. Robert Koch Enstitüsü (RKI) elde edilen son verilerle birlikte, salgının başlangıcından bu yana en yüksek can kaybı sayısına ulaşıldığı kaydedildi

RKI’nın açıkladığı sonuçları değerlendiren uzmanlar, Almanya'da her 2 buçuk dakikada bir kişinin koronavirüs kaynaklı solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti.

İHA’da yer alan habere göre, Robert Koch Enstitüsü, Almanya'da son 24 saatte 29 bin 875 yeni koronavirüs vakasının tespit edilmesi ile ülkedeki toplam vaka sayısının 1 milyon 272 bin 78’e ulaştığını açıkladı.

Açıklamaya göre korona virüs nedeniyle son 24 saatte 970 kişinin hayatını kaybettiği ülkede, toplam can kaybı sayısı 20 bin 372’ye ulaştı. Elde edilen son verilerle birlikte, salgının başlangıcından bu yana en yüksek can kaybı sayısına ulaşıldığı kaydedilirken, Almanya’da aktif vaka sayısının 309 bin 731 olduğu belirtildi.Öte yandan salgının başlangıcından bu yana 942 bin 100 kişinin iyileştiği açıklandı.

YENİ ÖNLEMLER GÜNDEMDE

Salgına karşı alınan sıkı önlemler ve kısıtlamalara rağmen Almanya’da bir haftada 100 bin kişiye 50 vaka sayısının ülke genelinde 156,3’e yükselmesi nedeniyle Noel tatili öncesi yeni önlemlerin ve karantinaların tekrar gündeme gelmesi bekleniyor.

Salgının bulaşma değerinin 1.03 olması, enfekte olan 100 kişinin enfeksiyonu 90 kişiye bulaştırdığı anlamına gelirken, ‘R’ değerinin yüzde 1’in altında olması halinde koronavirüse karşı verilen mücadelede başarıya ulaşıldığı anlamına geliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol