birgün

24° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 13.12.2019 18:44

Almanya'da patlama: 1 ölü, 25 yaralı

Almanya'da patlama: 1 ölü, 25 yaralı

Almanya'nın Saksonya-Anhalt eyaletinin Blankenburg kentinde meydana gelen patlamada 1 kişinin öldüğü ve en az 25 kişinin yaralandığı bildirildi.

Magdeburg polisinden yapılan açıklamada, patlamanın yerel saat ile 08.55'te Berthold-Brecht Caddesi üzerindeki bir binada meydana geldiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

Harz Emniyet Müdürlüğünden Uwe Becker, N24 televizyon kanalına yaptığı açıklamada, patlamada 1 kişinin hayatını kaybettiğini ve en az 25 kişinin yaralandığını söyledi.

İlk belirlemelere göre patlamanın binanın birinci katında bulunan dairede gerçekleştiğini dile getiren Becker, hayatını kaybeden kişinin cansız bedeninin de bu dairede bulunduğunu kaydetti.

Becker, gaz patlaması ihtimali üzerinde durduklarını aktardı.

Bina sakinlerinin tahliyesinin devam ettiğini ve kurtarma ekiplerinin çalışmalarını sürüdürdüğünü ifade eden Becker, yakında bulunan bir çocuk yuvasının da tahliye edildiği bilgisini paylaştı.

(AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız