birgün

9° PARÇALI BULUTLU

AVRUPA 24.02.2020 18:04

Almanya'daki ırkçı saldırıda öldürülenler için cenaze töreni düzenlendi

Almanya'nın Hanau kentinde yaşanan ırkçı saldırı sırasında hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi. Törene yüzlerce insan katıldı

Almanya'daki ırkçı saldırıda öldürülenler için cenaze töreni düzenlendi

Almanya'nın Hessen eyaletinde bulunan Hanau kentinde gerçekleşen ırkçı saldırıda yaşamını yitirenler için cenaze töreni düzenlendi. Yüzlerce kişi, cenaze töreni için Hanau Meydanı'nda bir araya geldi.

Fatih Saraçoğlu, Gökhan Gültekin, Sedat Gürbüz için kent meydanında cenaze töreni düzenlendi. Cenazelerin Türkiye'ye gönderileceği aktarıldı. Saldırıda yaşamını yitirenler arasındaki tek kadın Mercedes Kierpacz komşu kent Offenbach'ta bugün toprağa verildi.

Ferhat Ünvar'ın cenaze töreni, öldürüldüğü yere 100 metre mesafedeki Heinrich Heine Okulu'nun Spor Salonu'nda düzenlendi. Cenaze daha sonra Türkiye saatine göre, 17:30'da Hanau Merkez Mezarlığı'nda defnedildi.

Cenaze törenine Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Türkiye'den milletvekilleri Zafer Sırakaya, Ünal Demirtaş, Abdurrahman Tutdere, Hessen Eyalet Milletvekili Turgut Yüksel, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Hanau Belediye Başkan Yardımcısı Axel Weiss-Thiel, Maintal Belediye Başkanı Monika Böttcher ve çok sayıda insan katıldı.

almanya-daki-irkci-saldirida-oldurulenler-icin-cenaze-toreni-duzenlendi-692344-1.almanya-daki-irkci-saldirida-oldurulenler-icin-cenaze-toreni-duzenlendi-692345-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız