birgün

25° AZ BULUTLU

DÜNYA 21.02.2020 17:50

Almanya'daki ırkçı saldırıda öldürülenlerin kimlikleri tespit edildi

Almanya'nın Hanau kentinde yaşanan ırkçı saldırı sırasında hayatını kaybeden ve yaralanan isimleri belli oldu.

Almanya'daki ırkçı saldırıda öldürülenlerin kimlikleri tespit edildi

Alman yetkililer, geçtiğimiz perşembe gecesi yaşanan ırkçı saldırıda hayatını kaybeden 9 kişiden 5'inin Türkiye kökenli olduğunu duyurmuştu. Yetkililer bu sayıyı 4 olarak güncelledi.

Saldırıda Sedat Gürbüz, Fatih Saraçoğlu, Gökhan Gültekin ve Ferhat Ünvar hayatını kaybetti, Bilal Gökçe ve Muhammet Beyazkendir de yaralandı.

Saldırı kurbanlarının cenazeleri adli tıp kurumuna gönderildi.

Irkçı saldırganın kaçış görüntüleri ortaya çıktı

Öte yandan, ırkçı saldırıyı gerçekleştiren Tobias R'nin saldırıyı gerçekleştirdikten sonra olay yerinden kaçtığı anların görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde, günler öncesinden yeşil montuyla katliam yapacağı mekanlarda keşif yaptığı belirlenen ırkçı teröristin, Midnight nargile kafede Sedat Gürbüz'ü öldürdükten sonra yine yeşil montuyla koşarak kaçtığı görülüyor.

(AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız