birgün

14° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 21.02.2020 17:50

Almanya'daki ırkçı saldırıda öldürülenlerin kimlikleri tespit edildi

Almanya'nın Hanau kentinde yaşanan ırkçı saldırı sırasında hayatını kaybeden ve yaralanan isimleri belli oldu.

Almanya'daki ırkçı saldırıda öldürülenlerin kimlikleri tespit edildi

Alman yetkililer, geçtiğimiz perşembe gecesi yaşanan ırkçı saldırıda hayatını kaybeden 9 kişiden 5'inin Türkiye kökenli olduğunu duyurmuştu. Yetkililer bu sayıyı 4 olarak güncelledi.

Saldırıda Sedat Gürbüz, Fatih Saraçoğlu, Gökhan Gültekin ve Ferhat Ünvar hayatını kaybetti, Bilal Gökçe ve Muhammet Beyazkendir de yaralandı.

Saldırı kurbanlarının cenazeleri adli tıp kurumuna gönderildi.

Irkçı saldırganın kaçış görüntüleri ortaya çıktı

Öte yandan, ırkçı saldırıyı gerçekleştiren Tobias R'nin saldırıyı gerçekleştirdikten sonra olay yerinden kaçtığı anların görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde, günler öncesinden yeşil montuyla katliam yapacağı mekanlarda keşif yaptığı belirlenen ırkçı teröristin, Midnight nargile kafede Sedat Gürbüz'ü öldürdükten sonra yine yeşil montuyla koşarak kaçtığı görülüyor.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol