birgün

6° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 09.04.2020 18:25

Almanya Sağlık Bakanı Spahn: Hayatın normale dönmesi çok uzak

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, koronavirüs salgını şle ilgili açıklamalarda bulundu. Spahn, hayatın nomale dönmesinin şu an için çok uzak olduğunu söyledi

Almanya Sağlık Bakanı Spahn: Hayatın normale dönmesi çok uzak

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan 50 bin kişinin iyileştiğini söyledi. Spahn ayrıca, Almanya’da hayatın normale dönmesinin şu an için çok uzak olduğunu ifade etti.

Spahn, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında, Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek için Almanya'da günlük yaşantıyı ciddi şekilde etkileyen tedbirlerin alındığını belirtti.

Spahn, “Alınan tedbirler etkisini gösteriyor. Başarıyı görüyoruz. Robert Koch Enstitüsünün kayıtlarına göre yaklaşık 110 bin vaka var. 50 binden fazla kişi de iyileşti. Yeni vakalar azalıyor” dedi.

Ülkede yarından itibaren Paskalya döneminin başlayacağına işaret eden Spahn, elde edilen bu başarıyı tehlikeye atmamak için halkı Paskalya döneminde de tedbirlere uymaya çağırdı.

'HAYATIN NORMALE DÖNMESİ ÇOK UZAK'

Spahn, önlemler kapsamındaki kısıtlamaları adım adım kaldırarak hayatın normale dönmesinin hedeflendiğini ancak bunun henüz çok uzak olduğunu vurguladı.

Alman sağlık sisteminin iyi bir temele sahip olduğunu belirten Spahn, şu an yaklaşık 3 bin kişinin Covid-19’dan dolayı yoğun bakımda bulunduğunu, hastanelerde 10 binden fazla yoğun bakım yatağının boş olduğunu ifade etti.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız