birgün

24° AZ BULUTLU

AVRUPA 13.02.2021 13:18

Almanya Sağlık Bakanı: Türkiye koronavirüs varyantının yayıldığı bölgeler arasında

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, “Türkiye ve Çekya Covid-19 varyantının yayıldığı bölgeler arasında” dedi.

Almanya Sağlık Bakanı: Türkiye koronavirüs varyantının yayıldığı  bölgeler arasında

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, ülkelerini olası yeni Covid-19 varyantlarından korumaları gerektiğini belirterek Tyrol bölgesi ile birlikte Çekya ve Türkiye'yi "virüs varyantını yayan yerler" olarak niteledi.

Euronews’te yer alan habere göre, ülkede "aşı yaptırma sırasının ihlal edildiğine" ilişkin tepkiler üzerine konuşan Alman Bakan konuyla ilgili cezai işlem başlatacaklarını dile getirdi.

SON DÖNEMDE YAŞANAN VAKA ARTIŞLARI

Spahn, Almanya'da en az dokuz eyalette sırası gelmemesine rağmen aşı yaptıranların olduğuna dikkat çekerek, "Bu kuralı ihlal edildiğini belirledik. İlgili yönetmelik ve ceza işlemleri için Federal Meclis'te konuyu gündeme getireceğiz. Artan aşıların çöpe gitmesi yerine kullanılması elbette daha iyi ancak konuyla ilgili düzenleme yapılması gerekiyor" diye konuştu.

Bakan Spahn son dönemlerde vaka sayılarındaki artış hızına da dikkat çekerek, Almanya'ya diğer ülkelerden seyahat ederek virüsü bulaştıranlara da değindi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol