birgün

23° AÇIK

Alparslan Türkeş anmasındaki kavgaya ilişkin Seval Türkeş'ten açıklama: MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum

Alparslan Türkeş Vakfı'nın, MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş’in doğum günü anısına düzenlenen etkinlikteki kavgaya ilişkin Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, "Bu saldırı iç çatışma çıkarmayı amaçlayan bir provokasyon gibi. MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum" açıklamasını yaptı.

GÜNCEL 30.11.2021 10:42
Alparslan Türkeş anmasındaki kavgaya ilişkin Seval Türkeş'ten açıklama: MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum
Abone Ol google-news

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, kurucusu olduğu Alparslan Türkeş Vakfı'nın Alparslan Türkeş’in doğum günü anısına düzenlenen etkinlikteki kavgaya ilişkin konuştu. Türkeş, "MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum" dedi.

Cumhuriyet'te Barış Pehlivan'a konuşan Türkeş, "Bu saldırı iç çatışma çıkarmayı amaçlayan bir provokasyon gibi. MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum" dedi.

Türkeş, şöyle devam etti: "Eğer sorumluluğu yoksa, Sayın Bahçeli’nin Ankara İl Başkanı’nı görevden alması gerekiyordu. Türkeş, bugün yattığı yerden kalksa bu saldırganlar kaçacak delik arar. Böyle bir tablo hem utanç verici, hem de çok üzücü."

"Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı" diyen Türkeş, "Benim kendisine bir saygısızlığım olmadı ama o beni sürekli engelledi. Yıllardır bu baskının altındayız. MHP radikal bir değişime gitmediği sürece memleket huzur bulamaz" ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun