birgün

11° KAPALI

Alperen Ocakları'ndan 'Serkan Tüzün' açıklaması

Alperen Ocakları, evli olduğu kadını öldürdükten sonra intihar eden eski Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Alperen Ocakları Genel Başkanı Bağcı tarafından yapılan açıklamada, "Serkan Tüzün ve eşinin hayatını kaybettiği olayla ilgili 'kasıtlı' olarak vakfımızın kurumsal kimliğine saldırı girişimlerini de fazlasıyla manidar bulmaktayız. Hayatını kaybeden Serkan Tüzün'ün görevden alındıktan sonra; sosyal, siyasi ve mesleki hayatında vakfımızın ve camiamızın herhangi bir rolü bulunmamaktadır" denildi.

GÜNCEL 04.10.2022 01:51
Alperen Ocakları'ndan 'Serkan Tüzün' açıklaması
Abone Ol google-news

Alperen Ocakları Genel Başkanı Samet Bağcı, Ankara'da evli olduğu kadını öldürdükten sonra intihar eden eski Alperen Ocakları Genel Başkanı, Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nda görev yapan hâkim Serkan Tüzün hakkında açıklama yaptı. Bağcı açıklamasında, "Doğru kimden gelirse gelsin 'doğru', yanlış kimden gelirse gelsin 'yanlış' demeyi Muhsin Başkan'dan öğrenmiş Alperen gençlik olarak; şiddetin her türlüsüne her türlü zeminde karşı durmaya devam edeceğiz" dedi.

Alperen Ocakları Genel Başkanı Samet Bağcı, Tüzün hakkında bir açıklama yayımladı.

Bağcı, yaptığı yazılı açıklamada, "03.10.2022 tarihinde meydana gelen elim hadise milletimizi olduğu gibi, camiamızı da derinden üzmüştür. Bir ailenin yok olduğu üç evladın hem annesiz hem babasız kaldığı vicdanları kahreden hadisede hayatını kaybedenlere rahmet dilemek evlatların ve ailelerin acısını paylaşmak yerine Alperen Ocakları'nın kurumsal kimliğine saldırmayı tercih edenleri milletin vicdanına havale ediyoruz. Yaşanan olayı 'Cennet annelerin ayakları altındadır, Kadınlar size Allah'ın emanetidir' Hadis-i şeriflerini kendilerine şiar edinen Alperenlerin kabullenmesi mümkün değildir. Doğru kimden gelirse gelsin 'doğru', yanlış kimden gelirse gelsin 'yanlış' demeyi Muhsin Başkan'dan öğrenmiş Alperen gençlik olarak; şiddetin her türlüsüne her türlü zeminde karşı durmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

'VAKFIMIZIN KURUMSAL KİMLİĞİNE SALDIRI GİRİŞİMLERİNİ MANİDAR BULMAKTAYIZ'

Samet Bağcı yaptığı yazılı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:

"Geçmiş dönem Alperen Ocakları Genel Başkanlığı yapmış ve 2014 yılında Alperen Ocakları Genel Başkanlığı görevinden alınmış Serkan Tüzün ve eşinin hayatını kaybettiği olayla ilgili 'kasıtlı' olarak vakfımızın kurumsal kimliğine saldırı girişimlerini de fazlasıyla manidar bulmaktayız. Hayatını kaybeden Serkan Tüzün'ün görevden alındıktan sonra; sosyal, siyasi ve mesleki hayatında vakfımızın ve camiamızın herhangi bir rolü bulunmamaktadır. Yaşanan bu elim hadisede hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve en önemlisi de geride kalan evlatlarına başsağlığı dileriz."

NE OLMUŞTU?

Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevini sürdüren eski Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün, 2 Ekim'de gece saat 23.15 sıralarında Ankara Etimesgut’ta bulunan hakim lojmanında evli olduğu İlksen Tüzün'ü vurarak intihar etmişti.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol