birgün

20° AÇIK

Altan Gördüm ‘hafriyat’ davasını kaybetti

Bir mimarlık şirketiyle oyuncu Altan Gördüm arasındaki ‘hafriyat temizliği’ davası sonuçlandı. Gördüm, 50 bin lira tazminat ödemeye mahkûm edildi.

KÜLTÜR SANAT 30.03.2022 10:06
Altan Gördüm ‘hafriyat’ davasını kaybetti
Abone Ol google-news

Oyuncu Altan Gördüm ile Er Er Mimarlık şirketi arasındaki davanın son duruşması görüldü.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada Gördüm, “Mimarlık şirketiyle bahsi geçen sözleşmeyi imzalamadım. Sözleşme olarak sunulan belgedeki imza bana ait fakat sözleşmede tahrifat yapılmıştır. Sözleşmedeki madde imza atıldıktan sonra eklenmiştir. Bu nedenle borçlu değilim. Ben hukukçu değilim hukuki değerlendirmeyi avukatım yapacaktır” dedi.

Sözcü’nün haberine göre mahkeme, hazırlanan raporlar doğrultusunda mimarlık şirketini haklı buldu; Gördüm’ün 50 bin lira ve yüzde 20 oranında ödeme yapmasına hükmetti.

Altan Gördüm 2018 yılında kurduğu ve geçen yıl devrettiği inşaat şirketi nedeniyle mahkemelik olmuştu.

Er Er Mimarlık, Bebek’teki Türk Telekom binasının hafriyat, temizlik ve ince işlerinin yapılması için anlaştığı Altan Gördüm’den ücretlerini alamadığı iddiasıyla icra müdürlüğüne başvurarak oyuncuya 52 bin 824 liralık icra takibi başlatmıştı. Ancak Gördüm’ün itirazı üzerine takip durunca, şirket bu defa ‘itirazın iptali’ istemiyle dava açmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol