birgün

12° AÇIK

Altın Koza'da ödül alan Barış Gönenen'den LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki

Altın Koza Film Festivali'nde 'Çilingir Sofrası' filmindeki performansıyla ödül alan Barış Gönenen, yaptığı konuşmada bugün Saraçhane'de gerçekleşen LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe, "Buradan herkesi sistematik olarak LGBTİ+lara karşı yürütülen bu nefret siyasetine karşı ses çıkarmaya davet ediyorum. Birimiz özgür değilsek hiçbirimiz özgür değiliz" ifadeleriyle tepki gösterdi.

KÜLTÜR SANAT 18.09.2022 21:06
Altın Koza'da ödül alan Barış Gönenen'den LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki
Abone Ol google-news

Çukurova Üniversitesi Kongre Salonu’nda düzenlenen 'Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali' ödül töreninde ödüller dağıtıldı. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü “Çilingir Sofrası” filmindeki performanslarıyla Ahmet Rıfat Şungar, Barış Gönenen’e verildi.

Şungar'ın katılmadığı törende ödülleri almak üzere sahneye çıkan Gönenen, konuşmasında bugün Saraçhane'de LGBTİ+ları hedef alarak gerçekleştirilen yürüyüşe tepki gösterdi.

Gönenen, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye’de bir eylem var. Bir nefret eylemi. Buradan herkesi sistematik olarak LGBTİ+’lara karşı yürütülen bu nefret siyasetine karşı ses çıkarmaya davet ediyorum. Birimiz özgür değilsek hiçbirimiz özgür değiliz"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol