birgün

5° AÇIK

EĞİTİM 09.01.2021 11:52

Altınbaş Üniversitesi’nden öğrenci lehine sınav kararı

Altınbaş Üniversitesi’nden öğrenci lehine sınav kararı

Haber Merkezi

BirGün’ün haberleştirdiği sınav takvimi sıkışması çözüldü.

İstanbul Altınbaş Üniversitesi yönetimi, öğrencilerinin taleplerine kulak vererek hukuk fakültesi birinci sınıf öğrencilerinin finallerini 3 güne sıkıştırmış olan takvimi öğrenciler lehine bir karar alarak iki haftaya yaydı. Alınan karara göre 1. sınıf öğrencileri günde en fazla bir sınava girecek.

Üniversitenin Rektör Yardımcısı Ahmet Kasım Han konuyla ilgili BirGün’e şu açıklamayı yaptı:

“Konuyu öğrendiğiniz andan itibaren harekete geçtik. Öğrencilerimizi asla mağdur etmek istemeyiz. Dolayısıyla bu durumu öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda güncelledik. 3 günlük süreyi 2 haftaya yaydık ve öğrencilerin günlük en fazla bir sınava gireceği şekilde düzenleme yaptık. Aldığımız karar, öğrencileri memnun edecek.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol