birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 20.02.2021 16:43

Altun, Saray'ın yeni projesini açıkladı: 'Doğru mu?'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Doğru mu?’ ismiyle bir doğrulama platformu kuracaklarını açıkladı. Altun, platformun test aşamasında olduğunu belirtti.

Altun, Saray'ın yeni projesini açıkladı: 'Doğru mu?'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter’dan yaptığı açıklamayla, sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını kontrol etmek amacıyla yeni bir platform kurulacağını açıkladı.

Altun, “Bence İletişim Başkanlığı'nın sosyal medyada yayılan yalan haberlerin gerçeklerini topluma daha iyi anlatabilmek için resmi bir Fact-checking (teyit) sayfası oluşturması elzemdir” yorumu yapan Öznur Küçüker Sirene adlı kullanıcıya verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

“Uzun süredir çalışmalarını yürüttüğümüz DOĞRU MU platformu tam da bu ihtiyacı karşılamak amacıyla tasarlandı. Şu anda test aşamasında. Çok ama çok yakında yayına geçecek, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak.”

Altun, söz konusu platformun görsellerini de sosyal medya hesabından paylaştı.

altun-saray-in-yeni-projesini-acikladi-dogru-mu-843771-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol