birgün

24° AÇIK

Altun'un evinin fotoğraflanması davası: CHP Üsküdar İlçe Başkanı'nın 5 yıla kadar hapsi istendi

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'ın, Fahrettin Altun'un evinin önündeki alanın fotoğraflarını çektiği iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada mütalaa açıklandı. Mütalaada, Özçağdaş’ın “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

GÜNCEL 16.12.2021 17:20
Altun'un evinin fotoğraflanması davası: CHP Üsküdar İlçe Başkanı'nın 5 yıla kadar hapsi istendi
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Fahrettin Altun'un İstanbul Kuzguncuk'taki evinin fotoğrafını çektiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'ın davasında mütalaasını açıklayan savcılık, "Özel hayatın gizliliğini ihlal etme" suçundan 5 yıla kadar hapis talep etti. Özçağdaş'ın mütalaaya karşı savunma yapabilmek için süre istemesinin ardından duruşma ertelendi.

Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Suat Özçağdaş ve avukatları Çağdaş Küçük, İsmail Emre Telci ve Aysemin Gülmez katıldı. Duruşmada Fahrettin Altun'u temsilen avukatları Berranur Yıldırım ve Rümeysa Bayram hazır bulundu.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, Suat Özçağdaş'ın 21 Nisan 2020 günü saat 12.50'de Fahrettin Altun'un bahçeli evini görüş alanına alarak fotoğraf çektiğini savundu. Mütalaada sanığın çektiği fotoğrafı Canan Kaftancıoğlu'na göndermek suretiyle ifşa ettiği öne sürüldü. Mütalaada sanık Suat Özçağdaş'ın "Özel hayatın gizliliğini ihlal etme" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Mütalaaya karşı söz verilen sanık Suat Özçağdaş ise suçlamayı kabul etmediğini belirterek "Mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmak için süre talep ediyorum" dedi. Sanık avukatları da mütalaaya karşı savunma hazırlamak için süre talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme sanık Özçağdaş ve sanık avukatlarına süre vererek duruşmayı erteledi.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol